»

Cze 10 2013

21 kolejka młodzików: Piast Zawidów – COMT 2012 1:5 (0:2)

xd-150x15011111111-300x3001

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy kolejny mecz ligi młodzików. Na wyjeździe pokonaliśmy Piasta Zawidów 5:1. Ta wygrana przypieczętowała naszą wygraną e całym sezonie w terenowej lidze młodzików. Gratulacje dla całego zespołu i trenera. W naszych oczach byliście faworytem do wygrania ligi. Wytrzymaliście presję jaka ciąży na faworytach i strzelając do dziś 125 bramek w sezonie, pokazaliście w wielu meczach wysoką jakość gry. Wasza wygrana jest zarówno Waszym sukcesem, jak i całego sztabu szkoleniowego. Jeszcze raz dla wszystkich duże gratulacje!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po dzisiejszym meczu chłopcy usłyszeli, że zwycięstwa cieszą, ale od nich ważniejszy jest styl gry, komunikacja na boisku, mądrość w rozegraniu piłki. To był niestety nasz najsłabszy mecz na wiosnę. Od początku meczu wszyscy nasi obrońcy popełniali katastrofalne błędy, dosłownie jeden po drugim. Po 15 minutach trener nie wytrzymał i zmienił dwóch bocznych obrońców, którzy chyba przyjechali na wycieczkę do Zawidowa. Ich zastępcy zagrali dużo, dużo lepiej, choć też nie ustrzegli się błędów. Ale nie tylko obrona grała słabo. W pomocy i ataku też graliśmy gorzej niż zwykle. Jedyny zawodnik, który zagrał bardzo dobre zawody, to nasz bramkarz Mariusz, który zwłaszcza w pierwszej połowie kilkukrotnie uratował nas przed utratą bramki, broniąc w trudnych sytuacjach znakomicie.
Do przerwy po bramkach Dominika Kubonia i Kacpra Strzeleckiego prowadziliśmy 2:0. Po przerwie strzeliliśmy jeszcze 3 bramki. Nasi przeciwnicy w końcówce meczu znaleźli w końcu drogę do naszej siatki i strzelili honorowego gola. Mogliśmy wygrać wyżej (nie wykorzystaliśmy rzutu karnego), ale trzeba przyznać że nasi przeciwnicy też mogli strzelić kilka bramek.

W czwartek mamy ostatni wyjazd w tym sezonie. Jak zagramy tak jak dzisiaj to ….
Naszym przeciwnikiem będzie zespół UKS Ruszów, który na wiosnę wygrał wszystkie swoje spotkania strzelając 40 bramek w 8 meczach. Nasz bilans jest odrobinę lepszy, ale tak jak napisaliśmy wyżej – tylko bardzo dobra gra w czwartek da nam dobry wynik.