«

»

Sty 13 2014

3 grupa stażystów już w Lizbonie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotni ranek kolejna 4 osobowa grupa uczestników projektu Staże trenerskie w SL Benfica udała się do Lizbony. Nitka, Artur, Arek i Tomek to skład trzeciego zespołu naszych stażystów.  To pierwszy staż w którym udział wezmą nasi klubowi trenerzy. Ubrania robocze na sobie :-)  świetny humor i doskonałe przygotowanie na najbliższe 2 tygodnie. Zdjęcie pochodzi z wydarzenia w którym nasze chłopaki brali udział. W niedzielne popołudnie byli na meczu, który z wielu powodów był niesamowitym, przeszywającym dreszczami spektaklem.

Benfica grała mecz sezonu z FC Porto, kilka dni po śmierci Eusebio …

Widziałem w życiu dziesiątki meczów na wielu europejskich stadionach – ale to spotkanie przerosło wszystkie wydarzenia. Sam mecz był świetnym, uzupełnieniem (!) do niesamowitego widowiska stworzonego na trybunach przed, w trakcie i po meczu. Oczywiście temat był jeden – EUSEBIO

Tysiące szalików z napisem EUSEBIOSEMPRE

Wspaniała oprawa z kartonów – przez kilka chwil czarnych a potem w barwach SLB z ogromną flagą z napisem EUSEBIO SEMPRE

Filmy na telebimach upamiętniające błyskotliwe występy EUSEBIO

Niesamowita, wzruszająca muzyka …

Piłkarze SL Benfica z których każdy tego dnia nazywał się … EUSEBIO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Na boisku SL Benfica zdominowała odwiecznego rywala w sposób bezdyskusyjny. Poziom piłkarski oglądany z poziomu trybun super. Benfica organizacją gry, zaangażowaniem (tego też nie można odmówić Porto), umiejętnościami indywidualnymi zdecydowanie górowała nad Porto. Świetny mecz i niesamowita atmosfera związana z EUSEBIO. To z pewnością było najważniejsze widowisko piłkarskie w ten weekend w Europie. Zwycięstwo 2:0 pozwoliło po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyć na pozycję lidera tabeli w rozgrywkach ligi portugalskiej ! Teraz już tak do końca i 11 maja na Estádio do Drag?o Orły świętują mistrzostwo :-)

benfica-eusebio-595x331

Naszych stażystów czekają intensywne dwa tygodnie w tym niesamowitym miejscu. I nie mówimy tylko o klubie. Sama Lizbona wywarła świetne wrażenie na chłopakach (zwłaszcza nocna :-) . Z pewnością taki staż jest również doskonałym przeżyciem kulturowym, edukacyjnym, kulinarnym. To po prostu miejsce znacznie odbiegające od naszych codziennych doświadczeń. Dziś rano 17 stopni i fajne słoneczko, wczoraj iberyjska ulewa. Generalnie początek pobytu w Lizbonie jak sami mówią     R E W E L A C J A. Chłopaki nawet kwiaty dostają :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

stopka projektu SLB