»

Maj 16 2016

Benfica TRICAMPEOES, Zagłębie na podium !

image

W niedzielne popołudnie niesamowite emocje towarzyszyły piłkarzom, trenerom i kibicom naszych dwóch klubów partnerskich – SL Benfica i Zagłębia Lubin. Portugalczycy walczyli w ostatniej kolejce o zachowanie pozycji lidera i 35! tytuł mistrza kraju. Zagłębie broniło 3 pozycji i walczyło o brązowe medale. Oba zespoły stanęły na wysokości zadania i wygrały swoje mecze. Benfica w obecności kompletu kibiców (ponad 64.000 biletów sprzedano w jeden dzień) pokonał zespół Nacional z Madery 4-1, a Zagłębie wygrało w Gliwicach z miejscowym Piastem 1-0.

GRATULUJEMY !

image

image

W Lizbonie po zwycięskim meczu impreza przeniosła się w okolice pomnika Marqesa de Pombala. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Przeszło 200.000 fanów Benfiki wraz z całym zespołem śpiewało, tańczyło i świętowało trzecie z rzędu mistrzostwo. Każdemu z młodych piłkarzy życzę przeżycia takich chwwil. Dla mnie jako fana były niezapomniane, a co dopiero dla piłkarzy … Także walczyć, trenować i za kilka lat widzę Was w takim miejscu w otwartym autobusie z medalem na szyji i pucharem w rękach 😀🍾.
image

image

image

image

image

PS. Kilka dni temu dublet (mistrzostwo i puchar kraju) wywalczyło chorwackie Dinamo Zagrzeb, które na dniach zostanie kolejnym naszym zagranicznym klubem partnerskim 😀. Sami mistrzowie 😀