Benfica&Dinamo

Logo Benfica&Dinamo

W 2017 roku wykonaliśmy kolejny krok w rozwoju piłki nożnej w Polsce. W ramach programu ERASMUS + Sport wspólnie z dwoma wielkimi organizacjami – SL Benfica reprezentowanym w projekcie przez Fundację Benfica, oraz GNK Dinamo Zagrzeb nasze Stowarzyszenie Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012 wsparło bezpośrednio przeszło 60 dzieci wraz z trenerami w wyjazdach szkoleniowo-sportowych do Portugalii i Chorwacji, którzy podczas tych wyjazdów mogli spotykać się, trenować i grać mecze towarzyskie z kilkudziesięcioma zawodnikami z Portugalii i Chorwacji. Ponadto z środków programu ERASMUS + Sport w ramach naszego projektu gościliśmy 12 Portugalczyków i 20 Chorwatów na turnieju halowym w Bolesławcu. W samym turnieju i konferencji wzięło udział jeszcze ponad 200 zawodników i trenerów. Łącznie w działania projektowe zaangażowanych było w różnej formie ponad 300 osób z kilku krajów.

W dniach 4-18 kwietnia 18 osób (15 zawodników + 3 opiekunów) wyjechało do Portugalii żeby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez SL Benfica na terenie jej akademii, a także zagrać w międzynarodowym turnieju IberCup z wieloma świetnymi zespołami. Wyjazd obejmował sesje treningowe na obiektach SL Benfica, spotkania z rówieśnikami, mecze sparingowe, wykłady teoretyczne, wizyty na meczach ligowych i pucharowych 1 zespołu SL Benfica, zwiedzanie Estadio da Luz i muzeum Benfiki.

W dniach 20-29 października 22 osoby (19 zawodników + 3 opiekunów) pojechało do Chorwacji do GNK Dinamo Zagreb żeby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Chorwatów na terenie ich akademii a także zagrać w meczu sparingowym z zespołem GNK Dinamo. Wyjazd obejmował sesje treningowe na obiektach GNK Dinamo, spotkania z rówieśnikami, mecze sparingowe, wykłady teoretyczne, wizyty na meczu pomiędzy GNK Dinamo a HNK Rijeka. W drodze do Chorwacji jedziemy przez Słowację gdzie odwiedzamy klub MSK Zylina i gramy mecz sparingowy. Następnego dnia jadąc przez Wiedeń wizytujemy mecz derbowy Austria-Rapid Wiedeń.

W dniach 11-16 grudnia 24 osoby (20 zawodników + 4 opiekunów) pojechało do Portugalii żeby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez SL Benfica na terenie jej akademii i stadionu da Luz. Wyjazd obejmował sesje treningowe na obiektach SL Benfica, spotkania z rówieśnikami, mecze sparingowe, wykłady teoretyczne, wizyty na meczu pucharowym Sportingu Lizbona, a także mecz sparingowy z zespołem Belenenses Lizbona. Wyjaz obejmował również zwiedzanie Estadio da Luz i muzeum Benfiki a także zabytków Lizbony i Cabo da Roca.

W dniach 24-26 maja Bolesławiec odwiedzili trenerzy SL Benfica i GNK Dinamo Zagrzeb którzy mieli możliwość zobaczyć na treningach jakie umiejętności prezentują zawodnicy Eskadra i Centrum Odkrywania Młodych Talentów. Wzięli udział również w wykładzie dla przeszło 100 polskich trenerów z całego kraju.

W dniach 24-26 listopada w Bolesławcu odbył się międzynarodowy turniej piłkarski na który przyjechali nasi goście z Portugalii (11) i Chorwacji (20). W turnieju wzięły udział najlepsze polskie zespoły piłkarskie, a także Słowacka MSK Żylina. W turnieju zagrało 16 zespołów i blisko 200 zawodników wraz z trenerami i kadrą klubów. Chorwaci zajęli 2 a Portugalczycy 4 miejsce w turnieju. Polscy uczestnicy projektu zajęli 9 miejsce.

W dniu 27-29 grudnia 2017 na cyklu turniejów piłkarskich oraz spotkaniu trenerów podsumowujemy projekt.

Projekt był współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”. Środki na wkład własny do projektu pochodziły z funduszy własnych Stowarzyszenia, rodziców, sponsorów. Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym niniejszy projekt mógł zostać zrealizowany.

logo ERASMUS