«

»

Maj 24 2013

Dziewczynki COMT 2012

Dziś w Osiecznicy oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie zespół dziewczynek COMT 2012.

Kiedy w marcu na terenie Gminy Osiecznica rozpoczął się nabór do zespołu dziewczynek, byliśmy bardzo ciekawi jakie bedzie zainteresowanie wśród dziewczynek. Ideę utworzenia takiego zespołu zaszczepiła w nas Pani trener Agnieszka. Po kilku tygodniach na pierwszy trening przyszło 21 dziewcząt z klas 2-6… To przekroczyło nasze oczekiwania. Dziewczynki ćwiczą raz w tygodniu, zawsze w czwartki na Orliku w Osiecznicy od 16 do 18. Zespół jest prowadzony przez dwóch trenerów: Agnieszkę i Wojtka. naturalnie dzieli się na dziewczynki młodsze i starsze. Częścią tego zespołu jest także nasza dotychczasowa jedynaczka :-) Karolina Chwała którą babcia i mama przywożą z Kruszyna do Osiecznicy. Jesteśmy przekonani że piłkarskie talenty są zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Kobiety mają swoje rozgrywki, jest ekstraklasa, są niższe ligi, są rozgrywki międzynarodowe (dziś był rozgrywany finał ligi mistrzów kobiet) no i jest reperzentacja Polski.

Dziewczyny na dzisiejszym treningu prezentowały się naprawdę bardzo fajnie i jesteśmy przekonani że widzieliśmy dzisiaj piłkarskie talenty które chcą pracować. Jeżeli siostra, koleżanka z klasy z innych miejscowości, z innych gmin chciałyby dołączyć do tego zespołu to telefony do Agnieszki i Wojtka są na naszej stronie. Planujemy że zespół dziewcząt COMT 2012 jeszcze w czerwcu zaprezentuje się na boisku w rywalizacji, a jesienią zagramy kilka meczy sparingowych z innymi zespołami piłkarskich dziewcząt z Dolnego Śląska.

Na dzisiejszym treningu dziewczynki dostały sprzęt piłkarski, a wręczali go Ci którzy nam pomagają – Edward Spraski dyrektor PCEiKK MOS w Bolesławcu i Pani Monika Kumosz – dyrektor GOSIR Osiecznica.