«

»

Mar 12 2014

Egzamin UEFA B – wizyta ciekawych gości

IMG_8149

W poniedziałek 03 marca mieliśmy na naszych zajęciach bardzo ciekawe wydarzenie. Na boisku Orlik przeprowadzono ostatnią część 80 godzinnego kursu wyrównawczego UEFA B – egzamin praktyczny.
Zarówno forma jak i miejsce tego egzaminu odbiegały od standardowo przyjętych na tego typu kursach. Jednakże Szef wydziału wyszkolenia Dolnoślaskiego Związku Piłki Nożnej Pan Krzysztof Paluszek wyraził zgodę na taki egzamin, który w ostatecznym rezultacie wypad świetnie i prawdopodobnie taka formuła egzaminu zagości na stałe na kursach organizowanych przez DZPN.

Przechodząc do szczegółów:

  • ponad 50 zawodników COMT 2012 na boisku
  • kilkunastu trenerów na egzaminie – w tym byli i obecni zawodowi piłkarze
  • najlepsi związkowi trenerzy w komisji egzaminacyjnej
  • kilkudziesięciu rodziców, dziadków, obserwatorów i zaproszonych Gości w okolicach Orlika

Działo się przez 2 godziny naprawdę bardzo dużo. Trening był super przeżyciem dla naszych małych zawodników. Organizacja wypadła bardzo dobrze. Po treningu pamiątkowe zdjęcia autografy od Mariusza Pawelca, Darka Sztylki, Krzyśka Wołczka i Marcina Dymkowskiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że ten egzamin mogliśmy przeprowadzić w takiej formule, na miejscu w Bolesławcu. Była to świetna promocja piłki nożnej w naszym regionie.

Zdjęcia poniżej są autorstwa Józka Pietrzaka. bardzo dziękujemy za udostępnienie.

Nasi trenerzy dzięki funduszom europejskim mogli wziąć nieodpłatnie udział w całym kursie, który jest częścią programu EDU-Football realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

pokl-logo