«

»

Kwi 11 2017

ESKADRA U15 w Portugalii cz 2.

IMG_2236

Kolejne 3 dni naszej portugalskiej przygody były bardzo ciekawe i radosne. Sobotę rozpoczęliśmy od wizyty na zajęciach Benfica Soccer Schools w Akademii SLB w Seixal. Na jednym boisku ćwiczyły dzieci w wieku od 3 do 12 lat, a na drugim boisku swój trening mieli zawodnicy w ramach Elite International Development Squad, który wdraża SL Benfica wspólnie z Coerver Coaching. Troszkę byliśmy przerażeni widokiem, jak i grą tych drugich. Wyglądali jak seniorzy i bardzo dobrze operowali piłką. Przerażenie brało się stąd że po południu mieliśmy zagrać sparing z zespołem Elite Benfica. Na szczęście to byli piłkarze urodzeni w latach 1998-2000, a my mieliśmy zagrać z ekipą 2001-2003.

Sparing

Nikogo nie trzeba było mobilizować na ten mecz. Jak grasz na obiektach Benfiki, mecz oglądają trenerzy i koordynatorzy Benfiki, po drugiej stronie masz utalentowanych chłopców z całego świata którzy chcą dostać się do Benfiki, to dajesz z siebie wszystko. I tak zagraliśmy. Dołożyliśmy do waleczności i zaangażowania jeszcze mądrą grę i efekty końcowy był znakomity. Po bardzo dobrym meczu wygraliśmy 4:1 (do przerwy 0:0) tracąc bramkę z rzutu karnego. Sami strzelamy gole po akcjach, po stałych fragmentach (min. piękny gol z 35 m z rzutu wolnego). Po meczu jesteśmy mocno poobijani, kilka drobnych urazów i jedna kontuzja, ale liczymy że do wtorku, czyli dnia pierwszego meczu w turnieju IberCup wszyscy będą gotowi do gry.

IMG_2271

Po meczu nasi piłkarze dostają zasłużone pochwały zarówno od przeciwników jak i od kadry SLB. Widać było, że nie spodziewali się takiej postawy z naszej strony. Po meczu wracamy do siebie i zawodnicy dostają długo wyczekiwaną nagrodę: hasło i login do internetu :-) :-) :-)

Niedziela jest zaplanowana jako dzień odpoczynku. Do południa część piłkarzy goi rany a część jedzie na obserwację naszego grupowego rywala w meczu ligowym. Drużyna Real SC łatwo wygrywa 5:0 i widać że będzie trudnym przeciwnikiem, a ponadto mamy wrażenie że na boisku grał w części rezerwowy skład, bo zmiennicy w drugiej połowie prezentowali się o niebo lepiej niż tzw. pierwsza jedenastka. To będzie nasz 3 rywal grupowy. Wierzymy że ten mecz to będzie gra o wyjście z grupy na turnieju. Po obiedzie całą drużyną udajemy się do kościoła. Portugalia podobnie jak Polska to katolicki kraj więc tego dnia mamy Niedzielę Palmową. Lokalna kapliczka pęka w szwach, ksiądz długo celebruje mszę świętą. Po godzinie i dwudziestu minutach wymodliliśmy zwycięstwo w turnieju :-) .

1374246_850143421697788_8316271286366314149_n

Poniedziałek zaczynamy od kolejnego treningu na Benfice. Wszyscy zadowoleni: my z sobotniego zwycięstwa, a nasi trenerzy prowadzący z własnej wygranej U15 SL Benfica w Coimbrze. To drugi zwycięski mecz w fazie finałowej rozgrywek o mistrzostwo kraju. Wielkość Benfiki i jej profesjonalizm pokazuje organizacja wyjazdu na mecz. Do Coimbry z Lizbony jest 200 km. Autostradą jakieś 2,5 godziny autokarem. Mecz o 11.00. W Polsce 99,9% zespołów zrobiłoby wyjazd o 7.00, o 11 zagrałoby mecz i na 15 byliby w domu. Benfika pojechała dzień przed meczem, hotel, odprawa, zapoznanie się z boiskiem, nocleg, mecz, wygrana i dopiero powrót do domu. Kategoria U15 to 13-14 letni chłopcy, a już są traktowani jak profesjonaliści. Chcąc gonić Europę najlepsze polskie kluby też powinny wprowadzać takie standardy. Sam trening naszej drużyny został przeprowadzony na boisku pod dachem. Znów 3 trenerów pracowało z naszą tym razem 14, bo jeden leczył sobotnie rany :-). Sam trening bardzo fajny, super kontakt trenerów z zawodnikami, trenerzy zaangażowani w każde ćwiczenie, podpowiadający, korygujący, biorący udział w gierkach. Super. Po treningu mała zabawa w obijanie poprzeczki, którą wygrywa Kaibon i wracamy na obiad.

IMG_2330

Po południu rejestracja zawodników w biurze turnieju, gdzie czuć atmosferę wielkiego święta. Ponad 100 zespołów zagra od wtorku na kilkunastu boiskach. My będziemy jednym z nich. Jak wypadniemy ? Zobaczymy za kilka dni. Każdy sportowiec przystępujący do rywalizacji chce wygrać i my też. Jutro a właściwie to już dziś pierwszy krok do wygranej w turnieju – mecz Southampton FC – Eskadra. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo – http://cascais.ibercup.com/en/matches/groups/706. Startujemy o 14.00 czasu polskiego. Gramy 2×30 minut. Kolejne mecze grupowe w środę i w czwartek.

________________________________________________________________________________

Bez wsparcia, dotacji, rodziców czy sponsorów i partnerów z Portugalii ten wyjazd nie mógłby dojść do skutku. Poniżej lista organizacji które pomogły nam w tym pierwszym wyjeździe. Liczymy że znajdą się kolejni, którzy dołączą do naszych partnerów i pomogą nam w pełni zrealizować nasze zamierzenia:

logo-CCC2

Comt Coaching Club o innowacyjna organizacja która wspiera trenerów, menadżerów czy piłkarzy w drodze do ich sukcesu zawodowego. W ostatnich dwóch latach klub zorganizował wiele świetnych inicjatyw http://comt2012.org/comt-coaching-club. Ta będzie kolejną.

logo_hurtownia_2

To firma która ufundowała i wyposażyła nas w część sprzętu sportowego w którym zagramy w Portugalii. Firma hurtowniasportowa.net powstała w 2009 roku. Misją firmy jest propagowanie sportu i aktywnego stylu życia. Stale udoskonala serwis internetowy http://hurtowniasportowa.net rozszerza asortyment, zdobywa zaufanie użytkowników poprzez szybkie terminy realizacji zamówień oraz merytoryczną, rzetelną i kulturalną obsługę.

fundacao Benfica

Fundação Benfica jest społeczną fundacją Benfiki Lizbona, aktualnego mistrza Portugalii. Fundacja powstała w 2009 roku, i zrealizowała wiele własnych projektów społecznych. Główną misją jest zapewnienie edukacji dla dzieci i młodzieży w mieście w Lizbonie i całej Portugalii. Pracują także z osobami niepełnosprawnymi, dając radość i nadzieję nawet w najtrudniejszych sytuacjach. https://www.facebook.com/SLBenfica/videos/10158432284855716/?pnref=story

IberCup

IberCup to jeden z największych turniejów na świecie organizowany w 7 lokalizacjach: Portugalii (Cascais i Estoril), Hiszpanii (Costa del Sol i Barcelona), Skandynawii, Japonii i USA. Od 2018 roku również w Polsce. Jesteśmy jedynym zespołem z Polski który wystąpi w tym wspaniałym turnieju. Kolejne polskie zespoły mają szansę zagrać w kolejnych. Zapraszamy http://www.ibercup.com. Turniej w Cascais jest rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych. Wystąpi na nim wiele świetnych zespołów. Swój udział potwierdziły: SL Benfica, FC Barcelona, Sevilla FC, Sporting CP, Liverpool, Blackburn Rovers FC, Souphamton, Atletico Madryt, Gremio Porto Alegre, Malaga, Anderlecht Bruksela, Belenenses, Estoril Praia, FK Mladá Boleslav, Esbjerg FB, Lyn FK. Będą grały zespoły z 13 krajów świata w tym z Brazylii, Japonii, USA i Europy.

logo ERASMUS

Erasmus + Sport to program Unii Europejskiej w którym szczególny nacisk kładzie się na projekty dotyczące sportu powszechnego. Projekty rozwijają europejski wymiaru sportu poprzez generowanie i rozpowszechnianie doświadczeń i wiedzy na temat różnych zagadnień dotyczących sportu na szczeblu europejskim oraz dzielenie się nimi. Projekty sportowe wspierane w ramach programu Erasmus+ powinny ostatecznie przyczynić się do zwiększenia poziomów uczestnictwa w działalności sportowej, aktywności fizycznej i wolontariacie. W ramach współpracy partnerskiej wspierała innowacyjne projekty mające na celu:

  • stymulowanie włączania społecznego i równych szans w dziedzinie sportu;
  • promowanie tradycyjnych europejskich sportów i dyscyplin;
  • wspieranie mobilności wolontariuszy, trenerów, kierowników i pracowników sportowych organizacji non-profit;
  • ochronę sportowców, zwłaszcza najmłodszych, przed zagrożeniami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem poprzez polepszenie sposobów szkolenia i warunków rozgrywania zawodów;
  • promowanie edukacji w sporcie i poprzez sport, ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności.