«

»

Cze 30 2015

ESKADRA

es-kadra

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni dokonujemy podsumowania sezonu. Podzielimy to na kilka części. Pierwsza będzie dotyczyła ESKADRY, kolejna młodszych dzieciaków skupionych w COMT 2012, jeszcze inny wpis będzie dotyczył projektów trenerskich w tym staży w SL Benfica. Wpisy pojawią się sukcesywnie w ciągu najbliższych kilku dni.

Dziś pierwszy: ESKADRA 

Tak naprawdę nigdy nie opisaliśmy na naszej stronie co stoi za powołaniem do życia ESKADRY. Wiele osób usłyszało to w rozmowach osobistych, ale w treści spisanej ta historia pojawia się po raz pierwszy.

Zagraliśmy pierwszą wspaniałą rundę rozgrywkową w naszej krótkiej kilkumiesięcznej historii. Pierwszy pełny sezon piłkarski dopiero przed nami, ale z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć że urodziny nowego dziecka :-) się udały. Łączenie zawsze jest trudne i mi osobiście kojarzy się z likwidacją jednego z podmiotów. Nam udało się uniknąć drogi „łączenia” tylko budujemy coś obok. Obok KS Talent i COMT 2012. A właściwie nie obok, tylko naturalnie współdziałamy razem, dzieląc się wspaniałymi zasobami wypracowanymi w COMT 2012 i KS Talent. W wiosennych rozgrywkach boisko pokazało że takie działanie premiuje. Zagraliśmy w 3 ligach piłkarskich i wygraliśmy dwie z nich ! To sukces który ciężko będzie nam powtórzyć w kolejnym sezonie ! Od razu na starcie świetnie to się ułożyło. Poza sukcesami w rozgrywkach ligowych zagraliśmy w kilku turniejach zarówno w Polsce jak i zagranicą. Wszędzie nasze występy spotykały się z dużym zainteresowaniem naszych przeciwników piłkarskich. Bo nikt nas nie znał, a na boisku graliśmy dobrze w piłkę. Wierzymy że już niedługo ESKADRA będzie znana wszystkim dolnośląskim kibicom (a może w całej Polsce :-)) piłkarskim.

ESKADRA powstała z pasji, ambicji i chęci stworzenia czegoś atrakcyjnego dla raczej już nie dzieci, ale młodzieży. Krystian a potem Katarzyna uwierzyli, że możemy razem zbudować coś nowego, fajnego, co będzie udziałem dziesiątek a nawet setek dzieciaków, rodziców, dziadków, trenerów, czy innych życzliwych nam osób. Jak tylko ruszyliśmy do realizacji pomysłu to spotykały nas same dobre momenty. Wyposażenie piłkarskiego koła zainteresowań ESKADRA było jednym z takich wydarzeń. Na starcie naszej inicjatywy dostaliśmy szansę wyposażyć nasze nowe dziecko w niezbędny sprzęt piłkarski.

Udało nam się pozyskać fundusze na zakup sprzętu treningowego i meczowego (min. przenośne bramki w różnych rozmiarach, reboundery, tyczki, pachołki, mur piłkarski, znaczniki, koszulki, spodenki, getry, dresy, kurtki, ortaliony czy torby). Ten sprzęt będzie nam służył przez wiele sezonów. Lista zakupów jest imponująca, na zdjęciach to tylko niewielki fragment tego co kupiliśmy. Dziś bez fałszywej skromności możemy powiedzieć że nasz klub, nasze piłkarskie koło zainteresowań ESKADRA dysponuje sprzętem treningowym, meczowym, a także ubiorem zawodnika na europejskim poziomie. Odbyło się to za sporym wyrzeczeniem finansowym. Dotacja którą dostaliśmy nie pokrywała całości zakupów. Przeszło 13.000 zł musieliśmy zapłacić z własnych środków. Ale jesteśmy dumni, że od teraz bez kompleksów możemy jeździć na mecze, turnieje i godnie reprezentować nas samych jak i nasz region. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego że do ESKADRY Mikołaj przyszedł wiosną 2015 :-).

ryby_logo

Kolejny sezon zapowiada się bardzo pracowicie. Nasze zespoły zagrają w ligach dolnośląskich i okręgowych. Zawsze podkreślaliśmy że chcemy żeby wszystkie dzieci które trenują miały możliwość zagrania w meczu piłkarskim, niezależnie od poziomu rozgrywek. Tak było, jest i będzie. ESKADRA naturalnie rośnie. Co roku latem kolejne roczniki zawodników będą zasilały nasze szeregi. Teraz latem dojdzie do nas kilkunastu, może więcej zawodników z rocznika 2004. Cały czas szukamy dorosłych osób którzy chcieliby do nas dołączyć. Liczymy że z każdym rokiem, a może miesiącem kolejne osoby uwierzą w ESKADRĘ i znajda w niej swoje miejsce. ZAPRASZAMY.

O planach na nowy sezon powiemy pod koniec wakacji, kiedy z pełną parą ruszymy do nowego oby pełnego wspaniałych wrażeń sezonu.

Eskadra