«

»

Mar 13 2014

HERTHA BERLIN

Logo_hertha_berlin

Mimo, że mamy zimową przerwę piłkarską i nowy sezon jeszcze nie ruszył, to już teraz dzieje się bardzo wiele. Już w zeszłym roku rozpoczęliśmy działania, które mają doprowadzić do jwspółpracy z klubem leżącym stosunkowo blisko Bolesławca, a który to klub jest bardzo dobrym europejskim zespołem, dysponującym świetną Akademią szkolącą młodzież.

Takim klubem jest Hertha Berlin grająca w niemieckiej Bundeslidze.

W piątek 28 lutego delegacja z naszego klubu pojechała do Berlina na mecz Herthy z Freiburgiem. Mecz w chłody piątkowy wieczór przyciągnął na trybuny ponad 37.000 kibiców i zakończył się remisem 0-0. Zarówno samo spotkanie jak i wizytę w obiektach Akademii organizował nam Gracjan Horoszkiewicz. Gracjan jest zawodnikiem Herthy, który kilka lat temu jako nastolatek wyjechał do Berllina rozwijać swoją karierę piłkarską. Gracjan jest również reprezentantem Polski. Dotychczas w młodzieżowych reprezentacjach Polski rozegrał blisko 50 meczów. Dzisiaj w prasie pojawiła się informacja, że Gracjanem jest zainteresowana AS Roma.

Na pewno Gracjan któregoś dnia odwiedzi naszych chłopców i opowie jak wyglądały początki jego przygody z piłką nożną. Gracjan może być znakomitym przykładem dla naszych zawodników, jak z małego środowiska wiejskiego (zaczynał w małym wiejskim klubie koło Głogowa – GLKS Gaworzyce) można trafić do reprezentacji Polski i realizować dziecięce marzenia piłkarskie.

Wyjazd do Berlina zakończył się wręczeniem koszulki Herthy i zaproszeniem na kolejne spotkanie połączone z meczem Herthy, który zostanie rozegrany za kilkanaście dni. Przeciwnikiem będzie ….

W kwietniu stadion Herthy odwiedzą nasze dzieci wraz z rodzicami.

W 2013 roku zagraliśmy na boisku z SL Benfica, zobaczymy może w 2014 zagramy z rówieśnikami z Herthy ?