«

»

Mar 25 2012

Konferencja trenerów – Siechnice 24 marca 2012

W dniu 24 marca Polski Związek Piłki Nożnej, w ramach Akademii Piłkarskiej Grassroots zorganizował konferencję szkoleniową w całości poświęconą treningom dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. W konferencji wzięli udział członkowie Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012: Robert Nitarski, Wojciech Młocek, Tomasz Jasiński, Maciej Zielonka i Bartosz Kubica. W konferencji wzięło udział około 300 trenerów i nauczycieli z Dolnego Śląska, a nasi trenerzy byli jedynymi reprezentantami kadry szkoleniowej z Powiatu Bolesławieckiego.

Wykłady na konferencji poprowadzili:

Tomasz Zabielski:

– koordynator programu Grassroots w Polsce

– pomysłodawca projektu

– były trener młodzieżowych reprezentacji Polski

Stefan Majewski:

– piłkarz takich klubów jak Zawisza Bydgoszcz, Legia Warszawa, 1.FC Kaiserslautern, Arminia Bielefeld

– reprezentant Polski, zdobywca srebrnego medalu za 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w 1982 r.

– absolwent Deutsche Sporthochschule Köln (Wyższej Szkoły Sportowej) w Kolonii

– selekcjoner Reprezentacji Polski

– selekcjoner Reprezentacji Polski U-21

Dariusz Szubert

– piłkarz pierwszoligowej Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź, FC St. Pauli, FC Zurich

– reprezentant Polski

– srebrny medalista IO w Barcelonie 1992.

– posiadacz stopnia trenerskiego – UEFA A Lizenz

– w casino programie ?Talentförderung? od 2004 roku r.

– trener związkowy landu Dolna Saksonia

Podczas konferencji zaprezentowany został  zeszyt ćwiczeń ?Gry i zabawy z piłką? stworzony dla nauczycieli i trenerów nauczania początkowego.  Zeszyt ten powstał dzięki współpracy z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej w ramach programu ?Wyższe kwalifikacje?.   Wydawnictwo prezentuje gotowe konspekty lekcji wychowania fizycznego i treningów dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. Zaprezentowane ćwiczenia pomagają we wszechstronnym rozwoju ruchowym dzieci grających w piłkę nożną.  Dodatkowo w zeszycie znajdują się informacje na temat  zdrowego żywienia oraz zapobiegania urazom i wadom postawy u dzieci. Zaprezentowano również program FIFA 11 , oraz nauczanie techniki piłki nożnej w przedziale wiekowym 7-12 lat. Wykłady połączone były z zajęciami praktycznymi prowadzonymi z młodymi piłkarzami WKS Śląsk Wrocław.

W czasie konferencji nasi trenerzy zdobyli wiele cennych doświadczeń, które zostaną wykorzystane w treningach Akademii Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012. Nawiązaliśmy również osobiste relacje z trenerami wykładowcami, które być może zaowocują w przyszłości wymianą doświadczeń a także wizytą w/w trenerów w Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012.