«

»

Lis 15 2014

Mały Mistrz

19

W czwartek w dwóch szkołach podstawowych z powiatu bolesławieckiego zorganizowaliśmy spotkanie z piłkarskim mistrzem – kapitanem mistrzowskiego zespołu Śląska Wrocław – Darkiem Sztylką.

Nasza wizyta została przeprowadzona w ramach programu Mały Mistrz – szczegóły na http://www.malymistrz.pl . Na terenie powiatu bolesławieckiego Stowarzyszenie Centrum Odkrywania Młodych Talentów we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej realizuje piłkarską część programu prowadzonego przez Szkolny Związek Sportowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako pierwszą odwiedziliśmy szkołę podstawową w Trzebieniu. Czekała na nas wspaniała grupa pierwszoklasistów wraz z nauczycielami Panią Bożeną Luszką i Ewą Parzygnat, rodzicami oraz Panią dyrektor szkoły podstawowej w Trzebieniu Beatą Sasak. My też byliśmy silną grupą: Darek Sztylka wraz z drugim trenerem Wojtkiem Pawłowskim w asyście dziennikarzy telewizji Azart Sat (relacja z tej wizyty będzie emitowana w Telewizji lokalnej Bolesławiec). Na stronie programu jest szczegółowa fajna relacja z naszej wizyty:

http://www.malymistrz.pl/news/show_news/316/mistrz_sportu_w_trzebieniu

więc my ograniczymy się tylko do podziękowań za świetne przyjęcie w ten czwartkowy poranek w Trzebieniu. Po blisko 2 godzinach spędzonych w Trzebieniu udajemy się do Raciborowic.

Tu od wejścia wita nas gromada dzieciaków. Cała szkoła przyszła zobaczyć kto do nich przyjechał. Na sali gimnastycznej nauczyciele i dyrekcja szkoły podstawowej w Raciborowicach, a także setka dzieci i rodzice. Spotkanie rozpoczyna Pani Sylwia Bociek, która przedstawia ideę programu a także zaproszonych gości. Następnie Pani Dyrektor Ewa Huryk w pięknych słowach opowiada o talencie, o sporcie o idei – Jeśli kochasz to co robisz nic nie może Cię powstrzymać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do mikrofonu wywołany zostaje Darek Sztylka i zaczyna się :-)
Darek opowiada barwnie o swoich piłkarskich początkach, o klubach w których grał, o trenerach którzy pomagali mu być coraz lepszym piłkarzem, o kolejnych szczeblach kariery aż do realizacji jego największego marzenia: gry i mistrzostwa Polski ze Śląskiem Wrocław.
Pokazuje dzieciakom swoją największą pamiątkę – złoty medal za mistrzostwo Polski w 2012 roku.
Dzieciaki z zaciekawieniem oglądają cenną pamiątkę i przystępują do ataku :-) Zasypują Darka dziesiątkami pytań, na które otrzymują szczegółowe i inspirujące odpowiedzi.
Po blisko godzinie spędzonej z całą społecznością szkoły w Raciborowicach udajemy się na szkolne boisko orlik gdzie trenerzy rozpoczynają trening z dziećmi z klas 1 (6 i 7 latki).
Dzieci ale również zgromadzeni rodzice i nauczyciele są zachwyceni zajęciami prowadzonymi przez Darka i Wojtka. Całość kończymy pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem legitymacji oraz medalu Małego Mistrza.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po ciężkiej pracy pora na posiłek. Zostajemy zaproszeni do szkolnej stołówki gdzie czeka na nas pyszny obiad. Darek nie ma chwili spokoju i podpisuje zdjęcie za zdjęciem. Przygotowaliśmy na ten dzień 250 kart ze zdjęciem Darka i … wszystkie zostały podpisane i trafiły do dzieci !
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia spotkań z piłkarską gwiazdą – Dariuszem Sztylką.

Już niedługo odwiedzimy kolejne szkoły uczestniczące w programie Mały Mistrz.

Dariusz Sztylka

Urodzony 02.05.1978 r. Wychowanek Wratislavii Wrocław.
Wieloletni zawodnik i kapitan wrocławskiego Śląska, z którym zdobył:

  • Puchar Ekstraklasy,
  • wicemistrzostwo Polski
  • mistrzostwo Polski.

W barwach Śląska rozegrał 263 oficjalnych spotkań. Dyplomowany Menedżer Piłki Nożnej oraz trener II klasy. Trener UEFA „B”. Posiada uprawnienia kierownika obozów sportowych. Współzałożyciel i trener Piłkarskiej Akademii Mistrzów „Olympic” Wrocław www.olympicwroclaw.pl
Mąż i tata dwóch synów: Łukasza i Kacpra.