»

Paź 20 2012

Młodziki 9 kolejka UKS Pieńsk – COMT 2012 Bolesławiec 2:1 (1:0)

UKS Pieńsk – COMT 2012 Bolesławiec 2:1 (1:0)

Tak jak przewidywaliśmy tydzień temu ? wyjazd do Pieńska okazał się bardzo trudny i niestety doznajemy pierwszej porażki w tym sezonie przegrywając z UKS Pieńsk 2-1.
Od początku meczu widać było, że na boisku grają dwie drużyny o podobnych umiejętnościach. Co prawda to my mamy częściej piłkę przy nodze i jesteśmy drużyną atakującą, ale nic nie wpada do bramki. Nasi przeciwnicy po błędzie naszej obrony mają świetną sytuację do zdobycie gola, ale napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam strzela obok naszej bramki. Ta sytuacja była pierwszym ostrzeżeniem. My mimo kilku dogodnych sytuacji w tym jednej dosłownie 100% do pustej bramki nie potrafimy umieścić piłki w siatce. A nasi rywale staja przed następną szansą. Kolejna kontra gospodarzy i Mariusz broni w sytuacji sam na sam, ale napastnik gospodarzy ponownie przejmuje piłkę i strzela na 1-0. Nasza obrona w tej sytuacji zachowała się karygodnie przyglądając się całej akcji i gol był zasłużoną karą za taką postawę. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Druga połowa nie wygląda niestety lepiej w naszym wykonaniu. Nadal niby mamy przewagę w posiadaniu piłki i atakujemy, ale nie mamy jakichś super sytuacji. Co prawda uderzamy na bramkę rywali, ale albo dobrze broni bramkarz rywali, albo piłka ląduje a to na słupku, a to na poprzeczce, ale niestety nie wpada do bramki przeciwników. Natomiast gra w formacji obronnej w dalszym ciągu jest fatalna. Popełniamy łatwe błędy, nie potrafimy wybić prostych piłek, a w naszej grze widać chaos i zdenerwowanie. Dwukrotnie przed utratą gola broni nas Mariusz Burdza, ale i on nie ustrzega się dużego błędu. W 50 minucie sędzia dyktuje rzut wolny z ponad 30 m od bramki. Do piłki podchodzi najlepszy zawodnik UKS Pieńsk grający z nr 10 i pięknie uderza na bramkę. Niestety przegrywamy 2-0. W końcówce mamy swoje sytuacje i jedna z nich w końcu kończy się bramką, której strzelcem jest Dominik Kuboń, ale niestety 2-1 to za mało i mecz kończy się pierwszą porażką w tym sezonie.
Ten mecz pokazał jak wiele jeszcze nauki przed nami. Nasi przeciwnicy zagrali zdecydowanie mądrzej niż nasza drużyna, umiejętnie się bronili i wyprowadzali świetne kontry. Gratulujemy im zwycięstwa.
Dobrze, że już za kilka dni będzie szansa udowodnić że ta porażka to tylko ?wypadek przy pracy? i więcej taki występ, zwłaszcza w formacji obronnej nam się już nie zdarzy w tym sezonie. Do końca rundy zostały dwa mecze i plan jest prosty ? zdecydowane dwa zwycięstwa w dobrym stylu. Po tym meczu spadamy na trzecie miejsce w tabeli, a wyprzedza nas drużyna UKS Pieńsk. Liderem pozostaje UKS ZSOiZ Gryf Gryfów. Kolejny mecz 27 października godzina 11.00 boisko w Kruszynie. Zagramy z Piastem Zawidów. Zapraszamy!

UKS PIEŃSK – COMT 2012 BOLESŁAWIEC 2-1

1-0 UKS Pieńsk 25 min
2-0 UKS Pieńsk 50 min
2-1 Dominik Kuboń 58 min.

Ta kolejka obfitowała w niespodzianki bo z pewnością za taką należy uznać wysoką porażkę lidera UKS ZSOiZ Gryf Gryfów, który przegrał w Pobiednej 5-0

FATMA POBIEDNA – UKS ZSOiZ GRYF GRYFÓW ŚL. 5-0
TWARDY ŚWIĘTOSZÓW – GKS WARTA BOLESŁAWIECKA 4-9
UKS MICRO RUSZÓW – SPARTA ZEBRZYDOWA 6:1
PIAST ZAWIDÓW – KWISA ŚWIERADÓW 2-3
Pauza: OLSZA OLSZYNA