«

»

Sty 27 2013

Orliki COMT 2012 drugą siłą w okręgu jeleniogórskim !


W sobotę 26.01.2012 r. w Jeżowie Sudeckim odbył się finał okręgu jeleniogórskiego orlików na hali, w którym nasz zespół po bardzo dobrej grze zajął historyczne drugie miejsce. Ale po kolei;

W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem był zespół gospodarzy Lotnika, pomimo dość dużej przewagi na parkiecie po kilku minutach gry przegrywamy 0:1. Jednak ambitna postawa naszych chłopców procentuje i po bramkach Kacpra Pitka i Julka Trochanowskiego wygrywamy całe spotkanie 2:1.

W kolejnym meczu mierzymy się z UKS Stella Lubomierz, przebieg spotkania podobny jak w poprzednim meczu, spora przewaga, wiele znakomitych sytuacji m.in. niestrzelony karny ale wygrywamy skromnie 1:0 po bramce Kacpra Strzeleckiego.

W ostatnim meczu w grupie gramy z Olimpią Kowary, po bramkach Julka Trochanowskiego i w ostatnich sekundach Kacpra Deki, zasłużenie wygrywamy 2:0. Tym samym zajmujemy pierwsze miejsce w grupie przed Olimpią, Stellą i Lotnikiem.

W półfinale trafiamy na zespół KKS Jelenia Góra, wbrew naszym obawom mecz wygrywamy 2:0, a strzelcami bramek są Bartek Turecki oraz zawodnik KKS-u, który po strzale Kacpra Strzeleckiego umieszcza piłkę we własnej bramce. To zwycięstwo daje nam zasłużony finał mistrzostw, w którym naszym rywalem jest BKS Bobrzanie Bolesławiec.

Mecz z BKS-em układa nam się bardzo dobrze, częściej jesteśmy przy piłce i raz po raz stwarzamy sobie sytuacje pod bramką przeciwnika. Niestety ale na drodze staje albo bramkarz rywali, albo brakuje odrobinę zimnej krwi. W końcówce meczu tracimy bramkę po kontrataku i jest już niestety zbyt mało czasu żeby odrobić straty.

Nie mniej jednak pomimo małego niedosytu nasze drugie miejsce należy uznać za ogromny sukces, zważywszy na rangę turnieju i jego silną obsadę. Na pocieszenie pozostaje fakt, że najlepszym i najwszechstronniejszy zawodnikiem turnieju zostaje wybrany Kacper Strzelecki.

Nasz zespół wystapił w składzie; Rafał Ciaciek, Kacper Deka, Kuba Jurasik, Damian Lewandowski, Kacper Pitek, Kacper Strzelecki, Julek Trochanowski, Bartek Turecki.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. BKS Bobrzanie Bolesławiec
  2. COMT 2012 Bolesławiec
  3. Olimpia Kowary
  4. KKS Jelenia Góra
  5. Nysa Zgorzelec
  6. UKS Stella Lubomierz
  7. UKS Skorpiony Lubań
  8. Lotnik Jeżów Sudecki

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Bolesławiec Panu Andrzejowi Dutkowskiemu oraz Dyrektorowi GOKiS Bolesławiec Panu Januszowi Cieśli za ufundowanie transportu dla naszego zespołu, na turniej w Jeżowie.