«

»

Cze 23 2013

Orliki COMT 2012: WE ARE CHAMPIONS !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzisiaj na boiskach przy ul. Spacerowej w Bolesławcu rozegrano turniej finałowy okręgu jeleniogórskiego w kategorii Orlików. W rozgrywkach wystartowało 36 zespołów. W finale zagrało 8 najlepszych drużyn w przekroju całego sezonu:
1.BKS Bobrzanie Bolesławiec
2.COMT 2012 Bolesławiec
3.KS Talent 2012 Bolesławiec
4.Stella Lubomierz
5.AP MOS Karkonosze Jelenia Góra
6.MKS Karkonosze Jelenia Góra
7.UKS MOSiR Skorpiony Lubań
8.Granica Bogatynia

DSC_0449

Po losowaniu nasza drużyna prowadzona przez duet trenerski Robert Nitarski & Agnieszka Komuńska, trafiła do grupy 1 wraz z oboma zespołami z Jeleniej Góry i gospodarzami BKS Bobrzanie.
W pierwszym meczu gramy z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Początek należy do przeciwników, ale po 5 minutach przejmujemy inicjatywę i ostatecznie wygrywamy pierwszy mecz 1:0 (bramka Rafał Ciaciek). Wygrana mogłaby być wyższa, ale nie udaje nam się wykorzystać rzutu karnego. Kolejny nasz mecz w turnieju rozgrywamy z AP MOS Karkonosze Jelenia Góra. Mecz z naszą przewagą od pierwszego gwizdka, choć niewysoki napastnik AP MOS Karkonosze kilka razy wzbudzał popłoch w naszych szeregach. Jednak dwie bramki strzelone przez Kacpra Dekę i Kacpra Strzeleckiego potwierdzają naszą przewagę w tym meczu. Ostatni mecz w grupie graliśmy z BKS Bobrzanie. Dla naszych przeciwików ten mecz był walką o awans do półfinału. My przed meczem wiedzieliśmy, że jesteśmy w 4 najlepszych zespołów. Mecz kończy się remisem 0:0. Obie drużyny miały sytuacje na bramkę, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze. Taki wynik promuje oba zespoły do gry w półfinale. Nasz zespół z 7 punktami wygrywa grupę 1 przed BKS Bobrzanie 5 pkt, MKS Karkonosze 2 pkt i AP MOS Karkonosze 1 pkt.

W drugiej grupie 1 miejsce zajął kolejny zespół z Bolesławca – KS Talent wyprzedzając Granicę Bogatynia, która miała być naszym przeciwnikiem w meczu półfinałowym. Rozpoczęliśmy ten mecz z pewną dozą nieśmiałości :-) Przeciwnicy grali z tyłu, a my nie kwapiliśmy się do zmasowanych ataków. Stało się jasne, że Granica chce dowieźć bezbramkowy remis, i wygrać mecz w karnych. 2 połowa to nasz zdecydowany napór na bramkę przeciwników, ale nie potrafimy przewagi udokumentować strzelonym golem. Sędzia gwiżdże koniec regulaminowego czasu gry i mamy konkurs rzutów karnych. Przyznam szczerze, że osobiście byłem przekonany że przegramy tę próbę sił. Dobrze, że nasi chłopcy są większej wiary :-) po 5 próbach wygrywamy 4:3 i jesteśmy w finale! A tam czeka na nas KS Talent, który w drugim półfinale pokonuje BKS Bobrzanie 1:0! Dla gospodarzy turnieju to przykra niespodzianka, ale dla nas nie było to zaskoczenie. Chłopcy z KS Talent na turnieju w Kruszynie 2 tygodnie temu grali b. dobrze i wtedy mówiliśmy, że w turnieju finałowym mogą sprawić niespodziankę. Życzyliśmy również wtedy sobie, żeby na podium turnieju finałowego stanęły 3 zespoły z Bolesławca i sprawdziło się to w 100%. Tylko kolejność była inna :-) Tego też sobie życzyliśmy. Widać Pan Bóg słucha naszych życzeń.

Finał
Od pierwszego gwizdka sędziego gramy bardzo uważnie, dobrą sytuację bramkową mają przeciwnicy, ale interwencja Kuby + słupka i wynik 0:0. 30 sekund później prowadzimy 1:0. Indywidualna akcja Kacpra Strzeleckiego, który przejmuje piłkę i z dwoma obrońcami na plecach oddaje strzał w krótki róg. Bramkarz jest bezradny i piłka trzepocze w siatce. W przerwie trener Robert Nitarski uspokaja zespół i tłumaczy jak mamy zagrać, żeby podnieść puchar dla najlepszego zespołu. Chłopcy na ostatnią połowę w tym turnieju wychodzą bardzo skoncentrowani i grają swoje. Po jednej z akcji prawym skrzydłem ucieka Julek i oddaje ładny strzał. Piłka po rękach bramkarza wpada do bramki 2:0! Wydaje się, że już nic nam nie zabierze zwycięstwa. Nasi chłopcy do ostatniego gwizdka kontrolują sytuację na boisku. Wreszcie jest! Ostatni gwizdek sędziego i to COMT 2012 jest najlepszy w całym okręgu ! To duży sukces, a nawet jeszcze większy :-) Udało nam się w ciągu całego sezonu zbudować w chłopakach przekonanie, że to oni są najlepsi, że Ci co rezerwują wygraną w sezonie dla BKS-u się mylą, że największe indywidualności, największe talenty, najlepszy trener i najlepszy ZESPÓŁ jest w COMT 2012 !
COMT 2012 Bolesławiec – KS Talent Bolesławiec 2:0 (1:0)
1:0 Kacper Strzelecki
2:0 Julek Trochanowski

mecz o 3 miejsce: BKS Bobrzanie Bolesławiec – Granica Bogatynia 2:0
mecz o 5 miejsce: MKS Karkonosze Jelenia Góra – Stella Lubomierz 0:0 w karnych 3:1
mecz o 7 miejsce: AP MOS Karkonosze Jelenia Góra – UKS MOSiR Skorpiony Lubań 1:1 w karnych 2:0
Końcowa kolejność turnieju finałowego w sezonie 2012/2013 w kategorii Orlików:

1. COMT 2012 Bolesławiec
2. KS Talent Bolesławiec
3. BKS Bobrzanie Bolesławiec
4. Granica Bogatynia
5. MKS Karkonosze Jelenia Góra
6. Stella Lubomierz
7. AP MOS Karkonosze Jelenia Góra
8. UKS MOSiR Skorpiony Lubań

Dodatkowo najlepszym strzelcem w turnieju został zawodnik naszej drużyny Kacper Strzelecki, który wygrał dogrywkę z 3 innymi piłkarzami (dodatkowy konkurs rzutów karnych). Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Hajduczka z KS Talent, a najwszechstronniejszym piłkarzem turnieju Mateusza Kizymę z BKS Bobrzanie.
Na marginesie tych wyników – cały okręg gra w rozgrywkach, a na końcu 3 drużyny z Bolesławca na podium. To pokazuje, że dzieci w Bolesławcu i okolicy mają talent i dokładając dobrych trenerów, trochę chęci i dobrej organizacji i można dobrze kształcić młodych piłkarzy. Gratulacje dla naszych lokalnych rywali za medalowe miejsca w rozgrywkach.

Ale oczywiście największe gratulacje należą się dla całego naszego zespołu oraz opiekunów, Roberta Nitarskiego i Agnieszki Komuńskiej. Po dzisiejszym turnieju możemy sparafrazować hasło reklamowe jednego z telekomów:
PRZYSZŁOŚĆ JEST JASNA, PRZYSZŁOŚĆ TO COMT 2012 :-)

Mistrzostwo okręgu zdobyli: Jakub Fila, Kacper Zator, Kacper Pitek, Bartosz Turecki, Rafał Ciaciek, Kacper Deka, Kacper Strzelecki, Julek Trochanowski, Damian Lewandowski, Maciek Ziółkowski, Jakub Jurasik, Kacper Rzepka

PS.
Bardzo dziękujemy w imieniu chłopców i trenera, zarówno za gratulacje składane osobiście jak i za telefony po zakończonym turnieju.

DSC_0420

DSC_0457

DSC_0470

DSC_0482

DSC_0490

DSC_0474

DSC_0401

DSC_0381

DSC_0406

DSC_0415

DSC_0372

DSC_0386

DSC_0369