«

»

Sie 23 2016

Pierwsza grupa już w Portugalii. Do piątku przyjmujemy zgłoszenia do kolejnej

image

Od wczoraj na 60 dniowym stażu w Portugalii przebywa pierwsza grupa naszych stażystów – uczestników projektu Portugalski wzorzec piłkarski / Portuguese football pattern. Wystartowali z Wrocławia i bezpośrednim lotem udali się do portugalskiego Faro gdzie czekał na nich bus który wraz z mentorami zawiózł uczestników do podlizbońskiej Charneca da Caparica gdzie przez najbliższe 2 miesiące w fajnych warunkach będą mieszkali i uczyli się portugalskiego futbolu, a zwłaszcza metodyki szkolenia w SL Benfica. Portugalia przywitała ich gorącym powietrzem, oby takie warunki pogodowe utrzymały się do ostatniego dnia pobytu w Portugalii, bo wtedy czas wolny uczestnicy będą mogli spędzić nad pobliskim oceanem lub na basenie. Będziemy relacjonować na stronie comt2012.org oraz na Facebook ich pobyt 3000 km od domu.

Nabór do 2 grupy uczestników zakończymy już w najbliższy piątek 26 sierpnia 2016 o godzinie 17.00. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem dostępny jest w biurze projektu ul. Masarska 1, 59-700 Bolesławiec oraz na stronie www.comt2012.org w zakładce projektowej. Wypełnione dokumenty można wysłać na adres e-mail: koordynator@comt2012.org lub na adres biura projektu: ul. Masarska 1, 59-700 Bolesławiec, lub na adres Stowarzyszenia: Bożejowice 46, 59-700 Bolesławiec.

Zapraszamy do składania aplikacji.

Portugalski wzorzec piłkarski / Portuguese football pattern to kolejny projekt którym wesprzemy w najbliższych latach środowisko piłkarskie w Polsce. Projekt kierujemy do „młodych trenerów”, którzy są na starcie do kariery trenera piłki nożnej. Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych z wykorzystaniem programów mobilności ponadnarodowej.
Nasz projekt w sposób kompleksowy (szkolenia zawodowe, językowe, kursy UEFA C/B, staże zagraniczne i krajowe) wesprze 32 młodych ludzi (kobiety i mężczyzn) w wieku 18-35 lat, którzy w dość krótkim (około 8-10 miesięcy) czasie staną się pełnowartościowymi pracownikami, którzy są profesjonalnie przygotowani do swojej kariery zawodowej w obszarze trener piłki nożnej. Projekt jest dostępny zarówno dla osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych.
Uczestnicy projektu otrzymają:

 • intensywny kurs języka angielskiego
 • podstawy języka portugalskiego
 • nocleg ze śniadaniem podczas szkoleń
 • transport do Portugalii
 • 60 dniowy pobyt na stażu w Portugalii wraz ze szkoleniami w SL Benfica
  zakwaterowanie, wyżywienie, transport i ubezpieczenie w Portugalii
 • opłacony kurs UEFA C lub UEFA B
 • kurs pierwszej pomocy
 • kurs wychowawcy kolonijnego
 • kurs zawodowy COMT COACHING CLUB
 • dwumiesięczny staż z wynagrodzeniem w polskim klubie lub akademii piłkarskiej.

UWAGA: potencjalni uczestnicy programu muszą spełniać następujące kryteria formalne by móc brać udział w procesie rekrutacyjnym :

 1. wiek 18-35 lat
 2. posiadać maksymalnie uprawnienia UEFA C ( można nie mieć żadnych kwalifikacji trenerskich, podczas udziału w projekcie zostaną uzupełnione )
 3. być osobą bezrobotną/ lub nieaktywną zawodowo/ lub / niepracującym studentem studiów niestacjonarnych (zaocznych)

image