«

»

Sie 21 2016

Pitu zawodnikiem Lechii Gdańsk

image

Pamiętam dokładnie jak to wszystko się zaczęło, gdzie i Kto mnie zainspirował do budowania organizacji, której jednym z celów jest zgodnie z nazwą odkrycie autentycznych talentów piłkarskich, którym umożliwimy start do wielkiej kariery piłkarskiej.

Pamiętam kto ze mną jeździł zimą w 2012 roku po okolicznych bolesławieckich wsiach i przekonywał dzieci, rodziców, nauczycieli ze szkół, że warto zapisać dzieci do naszego programu, którego celem było zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu a zwłaszcza piłki nożnej.

Pamiętam dzień testów w szkole podstawowej w Ławszowej, wiosce o której sami mieszkańcy piszą leśna wieś nad Kwisą w środku Borów Dolnośląskich. 22 kilometry od Bolesławca. Kilkoro dzieci miało smykałkę do sportu, a rodzice zadeklarowali że raz w tygodniu zawiozą pociechy na zajęcia do pobliskiej Osiecznicy. Wśród nich był 10 letni Kacper Pitek.

Mimo że dostał od nas sprzęt piłkarski – koszulkę, spodenki, getry, to Kacper czasami na trening docierał w dżinsach i półbutach. Nie było łatwo przekonać Go że jak wiele innych dzieci w Polsce i na świece ma talent i że warto żeby go rozwijał. Po kilku miesiącach zajęć zaprosiliśmy Kacpra do gry w naszym nowo stworzonym klubie COMT 2012. Rodzice, a zwłaszcza mama zobowiązali się, że dowiozą go do Kruszyna, ponad 25 kilometrów od domu, 2-3 razy w tygodniu na trening i mecz/turniej.

Różnie było z frekwencją, mobilizacją, motywacją. Kilka razy w roku wspólnie z mamą i trenerami musieliśmy przeprowadzać rozmowy wychowawcze. Widzieliśmy wielki talent, który nie chce ciężko pracować, który chce wtopić się w swoje lokalne, czasami nienajlepszej środowisko i w nim pozostać. Nigdy się na to nie zgodziliśmy.

Wygrałeś z COMT 2012
– Mistrzostwo okręgu jeleniogórskiego w kategorii Orlik w czerwcu 2013
– Mistrzostwo okręgu jeleniogórskiego na hali w kategorii Młodzik w grudniu 2014
– Mistrzostwo grupy B w Dolnośląskiej Lidze Młodzików w czerwcu 2015
Z Eskadrą Do której trafiłeś w 2015 roku i w której dalej rozwijałeś swój talent wygrałeś
– Mistrzostwo Dolnośląskiej II ligi Młodzików, zapewniając wspólnie z kolegami awans do I ligi.

To małe kroki w kierunku realizacji celu. Tak jak kilka tygodni temu rozmawialiśmy. Jeżeli Twoim celem jest Real Madryt to każdego dnia musisz ciężko pracować i analizować czy jesteś na dobrym kursie Twojej mapy drogowej do celu. Żebyś nigdy o tej mapie nie zapomniał to napiszemy publicznie jak ona wygląda:
– krok pierwszy wyjazd na obóz z Lechią Gdańsk: ZREALIZOWANY
– krok drugi transfer do Lechii Gdańsk: ZREALIZOWANY
– krok trzeci przebicie się do pierwszego składu Lechii Gdańsk w swojej kategorii wiekowej: czas 30 dni
– krok czwarty bycie najlepszym zawodnikiem, liderem Lechii Gdańsk w swojej kategorii wiekowej: czas 100 dni
– krok piąty powołanie i występy w reprezentacji woj. pomorskiego: czas 100 dni
– krok szósty powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski: czas 500 dni
– krok siódmy wejście do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk i debiut w Ekstraklasie: czas 1000 dni
– krok ósmy transfer do SL Benfica i przebicie się do pierwszego zespołu: czas 1500 dni
– krok dziewiąty transfer do Realu Madryt i przebicie się do pierwszego zespołu: czas 2000 dni
– krok dziesiąty który możesz zrealizować między siódmym a dziewiątym to debiut w pierwszej reprezentacji Polski.

10 kroków do realizacji Twojego celu. Pierwsze już zrobiłeś.

Będziemy bardzo uważnie śledzić Twoje kolejne piłkarskie kroki. Trafiasz do miejsca i do ludzi którzy mogą i chcą pomóc Ci w drodze na szczyt. Tylko od Ciebie i Twojej ciężkiej pracy zależy jak szybko tam wejdziesz. Pamiętaj że teraz w pewien sposób jesteś ambasadorem Centrum Odkrywania Młodych Talentów i Eskadry. Reprezentujesz nas wszystkich: Twoich kolegów którzy również mają wielki talent, który pewnego dnie będzie szlifowany w klubach ekstraklasy, trenerów, ludzi tworzących coś fajnego dla piłki w Bolesławcu, Twoich rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Każdego dnia pokazuj swoje najlepsze strony, ciężko pracuj nad wyeliminowaniem słabości i zobaczysz że sukces przyjdzie szybciej niż myślisz. W Lechii idziesz do pierwszej Twojej pracy w życiu. W wieku 15 lat będziesz w pracy zawodowej która jest Twoją pasją. Talent masz wielki i pamiętaj jest takie amerykańskie powiedzenie sky is the limit – my wszyscy w ciebie wierzymy – daj z siebie wszystko a usłyszysz z murawy Santiago Bernabeu – Hala Madrid. Nie jestem fanem Realu, ale będąc na stadionie w Madrycie ciarki mnie przechodziły jak 80.000 ludzi to zaśpiewało. Przeżyj to i zawsze pamiętaj : https://m.youtube.com/watch?v=VS_hWIK1SME

Powodzenia Pitu. 👍

Ps. Pamiętaj też na co się umawialiśmy jak już będziesz w tym Realu. Pierwsze Ferrari dla mamy, drugie dla mnie, trzecie dla trenerów, a czwarte dopiero dla Ciebie 😀. No i jedna tygodniówka rocznie na COMT 2012 i jedna na Eskadrę + bilety na mecze dla kadry i kolegów.

image