«

»

Sty 19 2013

Plany i działania na 2013

Minęło kilkanaście dni nowego roku, czas przerwy zimowej skłania do refleksji nad tym co za nami jak i przed nami. Ocenę pierwszej rundy jesiennej w wykonaniu zawodników naszego klubu robiliśmy w listopadzie. Dziś czas na kilka zdań na temat celów sportowych i organizacyjnych w 2013 roku.

Młodziki
Po rundzie jesiennej zespół Młodzików plasuje się wraz z zespołami z Pieńska i Gryfowa na czele tabeli. Runda wiosenna zapowiada się niesamowicie interesująco. Wszyscy liczymy że w ostatecznym bilansie to nasz zespół uplasuje się na pierwszym miejscu w terenowej lidze młodzików. Z pewnością rywalizacja o zwycięstwo w całym sezonie będzie toczyła się do ostatniej kolejki rozgrywek. Nasz zespół ma predyspozycje i umiejętności by wygrać wszystkie swoje mecze na wiosnę. Cel dodatkowy to 100 bramek strzelone w całym sezonie. Po pierwszej rundzie mamy 55 goli. na wiosnę nie powinno być gorzej. Zespół rozpoczyna treningi na hali od 31 stycznia.

Orliki
Zespół w dotychczasowych turniejach pokazał bardzo dobrą grę, ale w decydujących meczach trochę brakowało szczęścia i żaden z turniejów nie zakończył się naszą wygraną. Ale wszystko przed nami. Pierwsza okazja już niedługo, bo za kilka dni (26 stycznia) zagramy w turnieju finałowym na hali w okręgu jeleniogórskim ! Swoimi wynikami na jesieni chłopcy zakwalifikowali się do najlepszej 8 zespołów i w Jeżowie Sudeckim zagrają z najlepszymi rówieśnikami z okręgu jeleniogórskiego. W rozgrywkach bierze udział w całym okręgu ponad 30 zespołów i jesteśmy w 8 najlepszych – to duży sukces samych piłkarzy jak i trenerów naszego klubu. Wiosną na boisku trawiastym rozegramy kolejne turnieje i mamy nadzieję że wyniki tych turniejów pozwolą nam awansować do turnieju finałowego który zostanie rozegramy w czerwcu 2013. Pierwszy wspólny trening na hali odbędzie się 29 stycznia.

Żaki
Nasi najmłodsi zawodnicy do zabawy z piłka wrócą jako pierwsi. Pierwszy wspólny trening na hali dla tej grupy wiekowej odbędzie się 29 stycznia na sali I LO w Bolesławcu. Cele sportowe dla tej grupy wiekowej są oczywiste ? to dobra zabawa i przyjemność und / oder z grania w piłkę na treningach i turniejach. Wiosną na boisku trawiastym rozegramy kolejne turnieje i mamy nadzieję że wyniki tych turniejów pozwolą nam awansować do turnieju finałowego który zostanie rozegramy podobnie jak w Orlikach w czerwcu 2013.

Turnieje międzysezonowe
W okresie przygotowawczym każdy zespół będzie uczestniczył w turnieju halowym. W okresie letnim będziemy również zarówno organizatorami jak i uczestnikami turniejów na boiskach trawiastych. Otwierając naszych zawodników na świat, zagramy na turniejach zarówno w Polsce jak i zagranicą ? a pierwszy turniej zagraniczny halowy rozegramy 24 lutego w Niemczech. W związku z powyższym prosimy o wyrabianie dowodów osobistych/paszportów dla zawodników. Tydzień wcześniej 16 lutego będziemy organizatorami halowego turnieju charytatywnego połączonego ze zbiórką funduszy na szczytny cel ? o szczegółach napiszemy w przyszłym tygodniu. W czasie ferii zorganizujemy i rozegramy turnieje mieszane między naszymi zespołami i zaproszonymi gośćmi ? szczegóły wkrótce.

Nabór nowych zawodników
W związku z planami stworzenia od września 2013 zespołu trampkarzy już dziś szukamy piłkarzy z rocznika 2000. Chętni mogą zgłaszać się do trenera Wojtka Młocka. Również do naszej najmłodszej grupy zespołów Żaków prowadzimy ciągły nabór dzieci z rocznika 2004, 2005, 2006. Rodziców najmłodszych kandydatów na piłkarzy zapraszamy do kontaktu z trenerem Krzysztofem Koziołem.

Współpraca z innymi klubami
Celem na najbliższe miesiące jest nawiązanie współpracy z kilkoma klubami zarówno z Polski jak i zagranicy. Chcemy korzystać z doświadczeń szkoleniowych i organizacyjnych naszych Partnerów. Obecnie finalizujemy rozmowy z klubem polskiej ekstraklasy. W styczniu dojdzie do wizyty przedstawicieli naszego klubu w jednym z największych piłkarskich klubów świata. Będziemy rozmawiali o stażach naszych trenerów, udziale w turniejach zagranicznych i  wspólnych obozach piłkarskich. O szczegółach napiszemy w osobnym artykule. Również turniej w Niemczech chcemy wykorzystać do nawiązania ściślejszych relacji z tamtejszym klubem piłkarskim.

Finanse
Na nasze wszystkie działania niezbędne są środki finansowe. Wielokrotnie większe niż w 2012 roku. Będziemy starali się o fundusze przeznaczone na sport realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego ? Gminę, Miasto czy też Powiat Bolesławiecki. Będziemy również próbowali zrealizować nasze cele statutowe za pomocą funduszy unijnych. Za kilka dni wszyscy będziemy mieli możliwość odpisu 1% podatku na nasz klub, na nasze dzieciaki,  o szczegółach  i procedurach poinformujemy zarówno na stronie www.comt2012.org jak i na spotkaniach organizacyjnych. Zbierając w lutym składki członkowskie od naszych członków będziemy ich część przeznaczać bezpośrednio na zakup sprzętu piłkarskiego w którym trenować i reprrzentować klub w rozgrywkach będą nasze dzieci. Szczegóły jak i wysokość składek członkowskich na 2013 rok podamy na spotkaniach organizacyjnych z rodzicami.

Spotkania organizacyjne z rodzicami
W drugim tygodniu ferii odbędą się 3 spotkania organizacyjne z rodzicami naszych zawodników ? 4 lutego żaki, 5 lutego orliki i 7 lutego młodziki. Na spotkaniach omówimy kwestie sportowe, organizacyjne i finansowe. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tych spotkaniach.