«

»

Sty 13 2014

Plany na 2014: ORLIKI, ŻAKI i DZIEWCZYNKI

Dzieciaki COMT

Kolejny wpis o planach na 2014, a zwłaszcza na jego pierwsze półrocze, dotyczy naszych najmłodszych czyli grup Orlików i Żaków, oraz dziewczynek. Ostatni wpis dotyczący wszystkich spraw organizacyjnych w pierwszym półroczu 2014 pojawi się za kilka dni.

Orliki
Zespół w dotychczasowych turniejach rozgrywanych na trawie praktycznie w każdym występie grał w innym ustawieniu, innym składzie. Praktycznie w zespole nie występowali chłopcy z rocznika 2003, którzy grają w lidze terenowej młodzików. Graliśmy w turniejach młodszymi rocznikami, a starsze na boisku były tylko nasze dziewczyny z Osiecznicy. Wyniki turniejów były takie sobie i raczej oddawały to co graliśmy na boisku. Wiosną chcemy zmienić trochę funkcjonowanie tej drużyny zwłaszcza w turniejach. Zespół grający w turniejach związkowych, w tej kategorii wiekowej to musi być najsilniejszy skład chłopców z rocznika 2003, 2004, 2005, oraz naszych dziewcząt. Z drużyny Orlików, grającej na wiosnę będą się wywodzili zawodnicy którzy jesienią trafią już do ?większej? piłki i grania w ligach piłkarskich, a nie turniejach. Ta wiosna, będzie bardzo ważna właśnie pod kątem przygotowania do rozgrywek jesiennych i temu będzie podporządkowane szkolenie tych zawodników na zajęciach i treningach. Delikatnym zmianom ulegną również treningi piłkarskie, które będziemy przeprowadzali na otwartych boiskach (od marca 2014). Zmniejszymy grupy treningowe, które obecnie są zbyt liczne, ale oczywiście z nikogo nie zrezygnujemy! Po prostu będzie więcej trenerów w tej kategorii wiekowej, a zajęcia będziemy realizować w kilku miejscach. Docelowo chcemy żeby zajęcia z grupą 12-14 zawodników prowadziły dwie osoby trener prowadzący i asystent.
Zespół rozpoczyna treningi na hali od 20 stycznia (dokładny plan na dniach). Nie będziemy mieli w tej kategorii wiekowej jakiś specjalnych przygotowań przedsezonowych, bo w Orlikach nie gramy ligi, tylko turnieje. Zagramy na turniejach halowych (pierwszy wczoraj), na boiskach trawiastych i orlikach. Z pewnością to będzie bardzo intensywna wiosna, której celem jest przygotowanie do jesiennej rywalizacji w kategorii Młodzików. UWAGA: w kategoriach Orlików i Żaków zajęcia będą realizowane w grupach składających się z dziewczynek i chłopców ? bez jakiegokolwiek podziału na płeć. Podobnie jest z występami w turniejach.

Żaki
Nasi najmłodsi zawodnicy do zabawy z piłką wrócili praktycznie jako pierwsi. W sobotę 11 stycznia zagrali na turnieju zorganizowanym przez KS Talent. W opinii naszych trenerów i organizatorów turnieju nasza drużyna była najbardziej ambitną, zaangażowaną, walczącą o każdą piłkę w całym turnieju. Fajnie. 3 miejsce to świetny wynik, ale najważniejsze że nasi młodzi zawodnicy powalczyli jak równy z równym z zespołami Miedzi Legnica, Górnika Wałbrzych czy też z Polkowic. To świetny początek roku i dobrze rokuje na kolejne miesiące. Najmłodsi będą podobnie jak zawodnicy z grupy Orliki ćwiczyli w mniejszych grupach niż dotychczas. Docelowy model szkolenia to grupa 10-12 zawodników i 2 osoby prowadzące: trener i asystent. W związku z liczebnością dzieci w tej kategorii wiekowej będą z pewnością 2-3 grupy, które będą trenowały prawdopodobnie na dwóch boiskach piłkarskich/halach w Bolesławcu i Osiecznicy. Będziemy brali udział w turniejach halowych, OZPN, na boiskach trawiastych i orlik. Wracamy do zajęć po 20 stycznia.
Dziewczynki COMT
Wracają do treningów już w tym tygodniu. Pierwsze zajęcia we wtorek od 14.30 na sali sportowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy. Na te zajęcia zapraszamy również małych chłopców zwłaszcza z Osiecznicy i najbliższych okolic. Będziemy wiosną prowadzić zajęcia z dziewczętami z Osiecznicy, ale rozpoczniemy nabór dziewczyn do zespołów COMT 2012 w innych gminach ? zwłaszcza w Bolesławcu. O szczegółach naborów napiszemy w innym artykule. Chcemy stworzyć z dziewcząt z roczników 2000-2001-2002 drużynę składającą się z dziewcząt z Powiatu Bolesławieckiego, która zagra na wiosnę w rozgrywkach Orlików, a docelowo będzie występować w kolejnych latach w terenowej lidze młodzików rywalizując z chłopcami. Liga dziewcząt w naszym regionie nie istnieje i dlatego zagramy z chłopcami, ale to nie problem. Dziewczyny mogą być lepsze od chłopców ! Taki 100% dowód to Adriana Achcińska z Granicy Bogatynia. Ta dziewczynka jest najlepsza w swoim zespole, będąc autentycznym talentem piłkarskim. Ale nie trzeba szukać w innych klubach – Karolina jest naszym najlepszym przykładem, że dziewczyny mogą być lepsze od chłopców !