«

»

Lip 01 2013

Podsumowanie sezonu 2012/2013

suksesy COMT

W styczniu w artykule: http://comt2012.org/?p=1671 postawiliśmy sobie różne cele. Jak teraz je czytam to praktycznie wszystko udało nam się zrealizować. Super!

Młodziki:
Jednym zdaniem – zdemolowały ligę młodzików. 20 meczów – 18 zwycięstw – 134 bramki. A bilans wiosenny 10 meczów – 10 zwycięstw – 79 bramek. Naprawdę REWELACJA. Chłopcy poczynili bardzo duży postęp. Zwłaszcza w konstruowaniu akcji ofensywnych bardzo często prezentowaliśmy się na boisku naprawdę wspaniale. Potrafimy zagrać kombinacyjnie, wymienić w szybkim tempie wiele podań, przegrać piłkę przez kilka formacji i zdobyć pięknego gola. Bez przypadku jak to bardzo często bywa w piłce młodzieżowej, tylko zaplanowana akcja w perfekcyjnym wykonaniu. Dla mnie gol sezonu to bramka na 1:0 w Gryfowie. Rozpoczęcie meczu od środka, po dwóch zagraniach pomocników wycofanie piłki do tyłu, przegranie jej z prawj do lewej strony, klepka z pomocnikami, piłka do Julka, drybling, podanie i Kacper na 1:0. Cała akcja trwała 40 sekund, wzięła w niej udział praktycznie cała drużyna. Przeciwnicy nie dotknęli piłki. Grajcie tak dalej, a na te mecze ligi mistrzów w waszym wykonaniu to będziemy latać i we wtorki i w środę mając problem gdzie pojechać :-)

Orliki:
Po tym poznaje się najlepsze zespoły – w najważniejszym momencie grają najepszy futbol. Tak było właśnie z naszymi orlikami. 2 miejsce na hali i 1 miejsce na trawie w całym okręgu jeleniogórskim. SUPER. Przyznam się że przed sezonem w rozmowie z trenerem tak to zaplanowaliśmy, więc nasza końcowa wygrana nie była dla nas zaskoczeniem. Nasz zespół z turnieju na turniej grał coraz lepiej i jeszcze przed turniejem finałowym wygraliśmy pierwszy turniej eliminacyjny. Finał okręgu w naszym wykonaniu był naprawdę świetny. Pewna wygrana w grupie, wygrane karne w półfinale które pokazały że zespół jest silny mentalnie i pewna wygrana w finale. Cały turniej bez straty gola. Sukces na miarę potencjału.

Żaki
Chcieliśmy żeby zespół się powiększał, żeby było zadowolenie z gry, życzyliśmy gry w finale, ale do tego trochę zabrakło. Generalnie gra, liczba dzieci na treningach, super zaangażowanie rodziców – REWELACJA. Dużo dzieciaków z pierwszej klasy. Z pewnością z takiej niesamowitej radości tego co robicie będzie jeszcze lepsze granie w piłkę w kolejnych latach.

Współpraca z innymi klubami
1 lutego podpisaliśmy umowę o współpracy z KGHM Zagłębie Lubin. Byliśmy na meczu ekstraklasy Zagłębia z Polonią, graliśmy wspólnie na turniejach halowych i sparingu, nasze dziewczynki i chłopcy wyprowadzili piłkarki Zagłębia na murawę stadionu w Lubinie, dostaliśmy gadżety Zagłębia na koniec sezonu. Fajna sprawa. W najbliższym czasie będziemy chcieli zwiększyć współpracę szkoleniową pomiędzy naszymi klubami. W dobrym kierunku idzie współpraca z klubami zagranicznymi. Grając na turnieju w Bersdorf nawiązaliśmy relacje które w przyszłości mogą zaowocować wspólnymi meczami i turniejami. Nasze spotkania i wizyty w Lizbonie z pewnością przyczynią się do czegoś superfajnego.

Plany na sezon 2013/2014
Za kilka dni powstanie osobny artykuł w którym przedstawimy nasze zamierzenia na kolejny sezon piłkarski. Bedziemy na pewno podnosić kompetencje naszych trenerów, nasze dzieci zagrają z dobrymi przeciwnikami zarówno w lidze, jak i meczach towarzyskich, pojedziemy na obóz w Polsce, a może zimą gdzieś za granicę gdzie w lutym jest 18-20 stopni w słońcu. Generalnie to ma być kolejny sezon w którym pójdziemy kilka kroków do przodu zgodnie z hasłem
PRZYSZŁOŚĆ JEST JASNA, PRZYSZŁOŚĆ TO COMT 2012.