«

»

Sty 30 2014

Przekaż 1% podatku

 

 

 

Szanowni Państwo!

Jak przekazać 1 % podatku na rzecz naszego Klubu ?

1% podatku dochodowego mogą przekazać naszemu Stowarzyszeniu:

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);

– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

– podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

– 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS.

Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Musicie Państwo wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). W najbardziej popularnym zeznaniu podatkowym ? PIT-37 są to rubryka 131 i 133 jak na załączonym wzorze poniżej;

wpis zeznanie

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są ?Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP?) wpisujemy numer KRS 0000163366. Oprócz numeru KRS, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla naszego Klubu (we wzorze pozycja nr 133). Nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. W pozycji cel szczegółowy 1% wpisujemy nazwę naszego Klubu ? CENTRUM ODKRYWANIA MŁODYCH TALENTÓW 2012, możemy też wpisać słowo STOWARZYSZENIE na początku.

I to wszystko ? kilka cyferek i słów.

Będziemy wdzięczni za każde środki przekazane na potrzeby i rozwój klubu. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji Państwa rodzinom, przyjaciołom, znajomym z pracy i biznesu. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a może wesprzeć nasz wspólne działania. W zeszłym roku udało nam się zebrać w ten sposób 932,73 zł. W tym roku chcemy osiągnąć duże lepszy wynik.

Dziękujemy.