»

Kwi 24 2012

Realacja z wyjazdu na mecz Zagłębia Lubin

p>

W dniu 22.04.2012 odbył się długo oczekiwany wyjazd na mecz ekstraklasy do Lubina w ramach COMT 2012. W niedzielę KGHM Zagłębie Lubin podejmowało GKS Bełchatów.

Przygotowania

Wyjazd tak naprawdę rozpoczął się kilkanaście dni przed data meczu piłkarskiego. Koordynator projektu wraz z trenerami prowadzącymi zajęcia zbierał od rodziców zgody na udział w wyjeździe na mecz. Organizatorzy ustalali warunki uczestnictwa w meczu z działem marketingu KGHM Zagłębie Lubin oraz wynajem autokarów, zakup wody, ciastek i innych niezbędnych spraw które trzeba było dopiąć przed tak ważnym wyjazdem.

Wyjazd

Ostatecznie w niedzielę 22 kwietnia 2012 r. o godzinie 12.00 do 3 autokarów w Osiecznicy, Bolesławcu i Warcie Bolesławieckiej wsiadły 132 osoby  w tym prawie setka dzieci ! Po kilkunastu minutach wspólne spotkanie autokarów w Tomaszowie Bolesławieckim i konwojem 3 autokarów wyruszamy na mecz. Nasze autokary są przyozdobione w szaliki Zagłębia Lubin. W drodze mijają nas samochody innych kibiców Zagłębia którzy pozdrawiają nasze autokary klaksonami. Podróż mija w miłej atmosferze i około 13.30 meldujemy się na parkingu przed Stadionem Zagłębia w Lubinie. Po ustaleniu zasad wejścia na stadion udajemy się po sektor F.

Wejście na stadion

Każdy uczestnik wyjazdu otrzymuje swój imienny bilet który dla wielu będzie cenna pamiątką z tego wyjazdu i po szczegółowej kontroli po kilkunastu minutach meldujemy się w komplecie na trybunach. Nasze miejsca są usytuowane na prostej na wysokości pola karnego w niedalekim sąsiedztwie sektora G zwanego Przodkiem na którym zasiadają najzagorzalsi kibice Zagłębia Lubin, którzy w czasie meczu gorącym dopingiem zagrzewali piłkarzy do walki przez 90 minut.

Mecz

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Zagłębia Lubin. Mimo kilku sytuacji bramkowych (min. Darvydasa Sernasa) nie udało się udokumentować przewagi choć jedną bramką. Na przerwę oba zespoły schodzą do szatni przy wyniku 0-0. Druga część meczu rozpoczyna się od zdecydowanych ataków drużyny gości. Piłkarze GKS-u raz po raz atakowali bramkę Aleksandra Ptaka. W 51 minucie z linii bramkowej Zagłębia piłkę wybija Adrian Rakowski. Niestety kilka minut później nie mamy tyle szczęścia. Po rzucie rożnym piłka trafia w okolice 30 metra a tam fantastycznym strzałem z woleja popisał się piłkarz GKS Bełchatów Grzegorz Baran. 55 minuta i na tablicy wyników wynik 0-1. Zagłębie przy gorącym dopingu swoich kibiców próbuje wyrównać. Niestety próby Arkadiusza Woźniaka czy Csaby Horvátha podają łupem bramkarza gości Łukasza Sapeli. I kiedy wydawało się że mecz zakończy się porażką Zagłębia w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry kapitan miedziowej jedenastki Adam Banaś doprowadził do wyrównania! 90 minuta i na tablicy 1-1!. W doliczonym czasie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1-1. Wspólnie z nami zmagania piłkarzy oglądało na stadionie lubińskiego Zagłębia 7210 osób.

Powrót

Po zakończonym meczu pozostaliśmy kilka minut na trybunach robiąc wspólne zdjęcia całej wycieczki jak i poszczególnych uczestników. Następnie szybki posiłek i wyruszamy do autokarów. Droga powrotna mija nam na rozmowach o meczu i planach wystąpienia w przyszłości w barwach Zagłębia przez uczestników Centrum Odkrywania Młodych Talentów J. Kilka minut po 18 wszystkie 3 autokary meldują się na mecie naszej wycieczki w Warcie Bolesławieckiej, Bolesławcu i Osiecznicy.

Podziękowania

Bardzo dziękujemy:

?             Dzieciom za wzorową postawę w czasie wycieczki

?             Rodzicom i dziadkom za pomoc w opiece nad pociechami

?             Wójtowi gminy Warta Bolesławiecka Panu Mirosławowi Haniszewskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu

?             Dyrektorowi marketingu KGHM Zagłębie Lubin Panu Jackowi Jurkiewiczowi za pomoc w wizycie na meczu

?             Kierowcom wszystkich autokarów

?             Opiekunom: Agnieszce, Robertowi, Wojtkowi, Damianowi, Tomkowi, Bartkowi