«

»

Sty 23 2013

Spotkanie z SL Benfica Lisbona

Historia naszego klubu zaczęła się 2 listopada 2010 roku. Będąc na urlopie w Portugalii postanowiłem zobaczyć mecz ligi mistrzów Sl Benfica Lisbona z Olympique Lyon. Ale to nie sam mecz który na marginesie był świetnym widowiskiem zakończonym wynikiem 4-3 dla gospodarzy, był przyczynkiem do powstania naszego klubu, lecz to co zobaczylismy przed meczem. Dziesiątki małych chłopców ubranych w identyczne biało-czerwone stroje adidasa (takie same w jakich wystąpiła pierwsza druzyna Benfiki) ćwiczących na boisku rozbudziło marzenia żeby spróbować stworzyć dla najmłodszych podobne warunki do rozwoju jakie mają dzieci i młodzież w Lizbonie. Wszystko co nastąpiło później było konsekwencją tych zdarzeń w Lizbonie.

Historię powstania naszego klubu „opowiedzilieliśmy” działaczom SL Benfica Lisbona. Jakież było nasze zaskoczenie jak skontaktowali się z nami i zaprosili nas na spotkanie gdzie będziemy mogli porozmawiać o pomysłach na wspólne działania. W dniach 25-29 stycznia delegacja z naszego klubu pojedzie do Lizbony. Na miejscu będziemy mieli okazję od kuchni zobaczyć zarówno przepiękny stadion Estadio da Luz na którym gra SL Benfica Lisbona jak i cały ośrodek treningowy Caixa Futebol Campus składający się z sześciu boisk piłkarskich, w tym dwóch z syntetycznej trawy, hotelu na 62 pokoi. Kompleks ten zawiera również dwie sale gimnastyczne, szatnie, baseny, jacuzzi, saunę, kawiarnię i sale wykładowe o pojemności 75 osób. W czasie pobytu w ośrodku zobaczymy mecz drużyn młodziezowych Sl Benfica Lisbona – Sporting Lisbona. W czasie spotkań i rozmów poruszymy kilka możliwych obszarów naszej współpracy jak staże trenerskie, wizyty trenerów SL Benfica na treningach turniejach i obozach piłkarskich w naszym klubie.
Mamy nadzieję że wizyta w Lizbonie będzie pierwszym krokiem do współpracy pomiędzy oboma klubami.

Idea współpracy pomiędzy naszymi klubami została doceniona również przez jedną z organizacji unijnych. Wyjazd do Lizbony na wizytę przygotowawczą został dofinansowany w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” umowa 2012-1-PL1-LEO06-35038.