«

»

Lis 10 2014

Staże w Benfice – relacja z pobytu 1 grupy

BENFICA

Ani się obejrzeliśmy a już minął pierwszy staż w SL Benfica w sezonie 2014/2015. Pierwsi trenerzy którzy przez 2 tygodnie byli w Lizbonie to: Adam, Karol, Krzysiek, Mateusz i Mariusz. Ich pobyt przypadł na pełnie sezonu zarówno drużyn młodzieżowych jak i 1 i 2 zespołu SLB. Mieli okazję być na meczach ligowych w Portugalii, meczach Ligi Mistrzów (zarówno tej dorosłej jak i młodzieżowej). Oczywiście zapoznali się bardzo szczegółowo z modelem szkolenia, organizacją, ale również kadrą trenerską Akademii Benfika.

foto SLB1

Oto co sami mówili na temat stażu:

Staż był absolutnie bez zarzutu, gdyż przekroczył moje oczekiwania. Otrzymałem bardzo dużo użytecznych informacji, które będzie można wykorzystać w Polsce.

Myślę ze staż w którym biorę udział to ogromny bagaż wiedzy niezbędnej do realizowania celów związanych z budowaniem profesjonalnej Akademii Piłkarskiej.

Wszystko dopięte jest na ostatni guzik, byłem już na kilku stażach zagranicznych i mam porównanie. Dlatego stwierdzam że jest to najwyższy poziom organizacji stażu w klubie piłkarskim.

Okres dwóch tygodni spędzonych w Portugalii, z jednoczesną możliwością obserwacji zespołów młodzieżowych oraz seniorskich będących w pełni sezonu jest wystarczającym okresem do stworzenia wyobrażenia o sposobie pracy w SL Benfica, jako profesjonalnym klubie z europejskiej czołówki piłkarskiej. Staż jest jednocześnie okazją do refleksji i analizy na temat własnego warsztatu trenerskiego oraz wprowadzenia do niego ewentualnych poprawek. Dużą zaletą jest wyjazd w 5cio osobowej grupie trenerów, gdyż dyskusje prowadzone we własnym gronie to również okazja do pogłębienia własnego warsztatu. Uważam wręcz, że to 50% wartości wyjazdu. Dobór składów na staże ma ogromne znaczenie. Do osób przebywających ze mną na stażu nie mam żadnych zastrzeżeń – zgodnie z w/w zdaniem uważam, że zostaliśmy optymalnie dobrani pod kątem merytorycznej wymiany doświadczeń.

Wiedza trenerska uzyskana podczas stażu znacznie podwyższy moje kwalifikacje oraz warsztat mojej pracy. Wiele rozwiązań wykorzystam w moim Klubie.

Nie ma lepszej możliwości zbierania doświadczeń niż udziału w takim stażu który przeprowadzony jest w sposób bardzo profesjonalny. Mamy możliwość poznania profesjonalnego klubu na wielu obszarach. Bardzo dobra organizacja.

Na zakończenie stażu nasi koledzy otrzymali Certyfikaty SLB potwierdzające uczestnictwo w tej znakomitej przygodzie edukacyjnej.

certyfikat  SLB

stopka-kompetencje-SLB