«

»

Lut 25 2013

SUPER NIEDZIELA !

To była BARDZO UDANA niedziela. Oba nasze zespoły zwyciężyły w swoich kategoriach w turnieju Sparkassen-Cup 2013 ! Cały dzień był bardzo intensywny. Ale od początku.

Wyjazd
O 6.15 na zbiórkę stawiło się 34 zawodników z zespołów Orlików i Młodzików. Do autokaru wsiadło również ośmiu rodziców i kadra szkoleniowa. Pogoda była fatalna, sypał gęsty śnieg a na drodze była tzw. szklanka. Autokar jednak bardzo bezpiecznie (podziękowania dla pana kierowcy) i na czas dotarł do Bernsdorf, gdzie odbywał się turniej.

Turniej Orlików
Od 9.20 rozpoczęły się pierwsze mecze turnieju Orlików. W turnieju brały udział dwa zespoły gospodarzy (Bernsdorf), SG Osling Skaska, SpG Laubusch Lauta, SV Trebendorf, SV Biehla Cudennsdorf oraz dwie nasze drużyny.
COMT A w grupie rozpoczął od wygranej z gospodarzami 4-1, w kolejnym meczu remisujemy 2-2 i przed ostatnim meczem nie jesteśmy pewni awansu do półfinału. Trzeci mecz po ciężkim boju kończymy wygraną 1-0. COMT 2012 A wygrywa swoją grupę. COMT 2012 B na boisku prezentował się równie dobrze, ale brakowało trochę skuteczności pod bramką przeciwników. Po porażkach w dwóch pierwszych meczach 1-0 i 2-0, wygrywamy ostatni mecz 1-0 i pozostaje nam mecz o 5 miejsce, który niestety przegrywamy wysoko 4-0. Ostatecznie COMT 2012 B kończy udział w turnieju na 6 miejscu. COMT 2012 A do meczu półfinałowego przystępuje mocno spięty i po prostym błędzie dość szybko tracimy bramkę. Wtedy nasza drużyna rozpoczyna swój koncert a głownym dyrygentem jest JULEK. Strzelamy bramkę za bramką, a nasi przeciwnicy nie mogą opuścić swojej połowy. Ostateczny wynik 7-1! Autentyczny nokaut. To był najlepszy mecz całego dnia (w obu kategoriach). W finale idziemy za ciosem. Pewna wygrana 3-0 daje nam zwycięstwo w całym turnieju. Dodatkowo królem strzelców i najlepszym zawodnikiem zostaje wybrany Julek Trochanowski.
Julek – na trybunach kibice mówili że Bundesliga czeka :-) Z wielką przyjemnością patrzyło się na Twoją grę. Gratulacje.

Turniej Młodzików
Od 14 swoją rywalizację rozpoczęły drużyny starszych chłopców. W turnieju grali gospodarze – TSG Bernsdorf, SG Osling Skaska, SV Biehla Cudennsdorf, Hoyerswerdaer SV 1913, SG Nebelschutz, SV Einheit Kamenz oraz dwa nasze zespoły.
Turniej rozpoczynamy od silnego akcentu. COMT 2012 A wygrywa w pierwszym meczu 7-0. Niestety wysoka wygrana uśpiła nasz zespół i w kolejnym meczu doznajemy dotkliwej porażki 3-0. 3 mecz w turnieju decyduje o awansie z grupy do półfinału. Wygrywamy dość pewnie z gospodarzami 3-0 i z drugiego miejsca awansujemy do półfinału. Nasz drugi zespół gra z dużym zaangażowaniem ale fatalnie pudłuje. Przez 4 kolejne mecze nie potrafimy strzelić bramki mimo wielu sytuacji. Ostatecznie strzelamy 1 zwycięskiego gola w meczu o 7 miejsce dosłownie w ostatniej sekundzie tego meczu.
Drużyna A do meczu półfinałowego przystąpiła bardzo skoncentrowana, z szacunkiem do rywala w bramce którego stała wysoka i silna bramkarka która do meczu półfinałowego nie puściła bramki. I czyste konto zachowała również w meczu półfinałowym w którym padł remis 0-0. Sędziowie zarządzają konkurs rzutów karnych. W ostatnich turniejach strzelanie rzutów karnych wychodziło nam słabo i praktycznie wszystkie takie próby kończyły sie naszymi porażkami. Ale nie dziś. Po strzałach pierwszych 3 zawodników z obu drużyn bramkarze są bez szans. Kolejnego karnego broni Mariusz i przed decydującą próbą staje Przemek. Jego strzał trafia w słupek, ale piłka odbija się od interweniującej bramkarki i wpada do bramki. Nasz zespół ogarnia szał radości, a przeciwnicy zalewają się łzami. W finale czeka na nas nasz pogromca z meczy grupowych SV Biehla Cudennsdorf. Ale mecz finałowy w niczym nie przypomina meczu grupowego. Gramy z wielkim zaangażowaniem, mądrze, a co najważniejsze skutecznie. Wynik 3-0 i ponownie COMT 2012 A może wznieść puchar za zwycięstwo! Dominik Kuboń z 8 bramkami zostaje królem strzelców turnieju młodzików. Gratulujemy.

Gratulacje dla trenerów naszych drużyn – Agnieszki, Roberta i Wojtka.

Podziękowania dla:
Gospodarzy z TSG Bernsdorf za fajne przyjęcie i dobrze zorganizowany turniej
Pawła za zdjęcia
Mam z Trzebienia za ciastka
Kierowcy za bezpieczną jazdę
Chłopców za wzajemny doping i w miarę grzeczne zachowanie :-)
GOKiS Bolesławiec, oraz Wójta Gminy Bolesławiec Pana Andrzeja Dutkowskiego za umożliwienie wyjazdu na turniej.

Więcej zdjęć z turnieju autorstwa Pawła Marcichowskiego na: http://picasaweb.google.com/comt2012photo