»

Sie 10 2015

Superpuchar nie dla Benfica

SLB SCP

Niestety nowy sezon Benfica Lisbona rozpoczyna od porażki w Superpucharze. We wczorajszym meczu mistrz kraju Benfica przegrał ze zdobywcą Pucharu Portugalii Sportingiem Lisbona 0:1. Wynik meczu jest jak najbardziej zasłużony. Od pierwszych minut spotkania widoczna była przewaga lizbońskich lwów czyli drużyny Sportingu. Kilka minut po przerwie ich dobra gra uwieńczona została bramką, jak się okazało później jedyną w tym meczu. Orły nie potrafiły stworzyć praktycznie żadnej groźnej sytuacji przez cały mecz i dlatego z boiska schodzimy pokonani.

Trzeba podkreślić że na stadionie w Algarve przeszło 30.000 kibiców stworzyło kapitalną atmosferę, a po meczu biało zieloni rozpoczęli świętowanie zarówno na trybunach jak i boisku. My w czerwonych koszulkach musieliśmy opuścić trybuny ze spuszczonymi głowami. Po raz kolejny triumfował trener Jorge Jesus który przed sezonem opuścił naszą drużynę przenosząc się do lokalnego rywala z Alvalade.