«

»

Lut 08 2017

Trenerzy CCC wraz z trenerami Dinamo Zagrzeb na stażu w Benfice Lizbona

logo-CCC2

Niezwykle intensywnie dwa ostatnie tygodnie stycznia spędzili trenerzy Comt Coaching Club. Dwutygodniowy pobyt na stażu w Benfice Lizbona 10 naszych trenerów, wraz z 6 trenerami z chorwackiego Dinama Zagrzeb to wspaniałe wydarzenie wspólnej edukacji, wymiany doświadczeń ale i zacieśniania zwykłych relacji międzyludzkich z kolegami trenerami z innych krajów. Po raz pierwszy staż w SL Benfica miał taki przebieg i po jego zakończeniu możemy stwierdzić, że to jest bardzo dobry kierunek kształcenia trenerów. Możliwość porównania na jednym spotkaniu różnych międzynarodowych doświadczeń trenerskich, systemów edukacyjnych, współpracy np. ze szkołą, selekcji, czy innych kwestii to kapitalna sprawa. Bardzo nas cieszy, że identycznie wspólny pobyt ocenili nasi chorwaccy koledzy, a także kadra zarządzająca Akademią Dinama Zagrzeb. Czymś bardzo miłym był wpis o naszym wspólnym stażu na stronach internetowych największego chorwackiego klubu piłkarskiego :

http://skola.gnkdinamo.hr/2017/02/02/dinamovi-treneri-na-edukaciji-u-benfici/.

wpis na GNK

Wydaje się że w przyszłości takie międzynarodowe staże, czy wspólne szkolenia, obozy piłkarskie czy inne działania mające na celu podnieść nasze kwalifikacje, a w dalszej konsekwencji przyczyniać się do podnoszenia jakości futbolu w Polsce, będą głównym celem działania Comt Coaching Club. Tegoroczny sezon 2016/2017 to czas wyjazdów naszych trenerów do Cardiff City Fc (staż odbył się jesienią), niniejszy do SL Benfica i na wiosnę kolejna grupa trenerów skupionych w CCC pojedzie do Dinama Zagrzeb i zobaczy jak funkcjonuje jedna z najlepszych Akademii piłkarskich w naszej części Europy. nasz projekt: Najlepsze szkoły futbolu – to 3 różne kierunki szkolenia w Europie, 3 różne modele, a my w CCC tworzymy jeszcze inną szkołę, która chce czerpać z tych najlepszych wzorców, ale tworzyć coś własnego, dostosowanego do polskich realiów i potrzeb. Chcemy w obszarze szkolenia i edukacji stworzyć program w którym podzielimy się wiedzą z polskimi trenerami czy też kadrą zarządzającą polskimi klubami sportowymi, i akademiami piłkarskimi. A w przyszłości chcemy zrobić kolejny krok i pokazać nasz system pracy i szkolenia naszym kolegom w Benfice, Dinamo czy innych dobrych akademiach piłkarskich w Europie a może i na innych kontynentach :-) . To z pewnością byłoby coś wspaniałego gdyby nasz trener-nasi trenerzy prowadzili trening pokazowy na obiektach np. SL Benfica a jego uczestnikami byli zarówno młodzi zawodnicy z Lizbony jak i portugalska kadra trenerska.

grupowe

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspaniała atmosferę, a naszym kolegom z SL Benfica za olbrzymią porcję wiedzy dla kolejnych naszych trenerów. Jesteśmy dumni że od 2013 roku staż w SL Benfica zrealizowało już przeszło 70 ! polskich trenerów piłkarskich.

Obrigado. 

Wyjazd polskich trenerów był współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +

logo ERASMUS

Poniżej galeria zdjęć z naszego wyjazdu: