«

»

Sty 20 2014

Turniej halowy Żaki i Orliki

 

 

3 miejsce Żaki

 

11 i 12 stycznia rywalizację w nowym sezonie piłkarskim rozpoczęli nasi najmłodsi piłkarze. Poniżej relacje przygotowane przez trenerów:

ŻAKI

W sobotę nasze Żaki brały udział w turnieju zorganizowanym przez klub KS TALENT. Było to też nasze pierwsze spotkanie po przerwie świąteczno-noworocznej i tym bardziej nie wiedzieliśmy w jakiej jesteśmy formie.

W zawodach udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, nas rozlosowano do grupy B gdzie przyszło nam rywalizować z zespołami;

SKORPIONY LUBAŃ

KS TALENT II

KS POLKOWICE

MIEDŹ LEGNICA

Pierwszy mecz gramy z Miedzią. Po wyrównanym pojedynku i bramce MAĆKA KNIAZIEWICZA wygrywamy 1-0.

W drugim spotkaniu mierzymy się z Polkowicami, cały mecz pod naszą kontrolą szybko strzelona bramka przez IGORA ANDRUKIEWICZA, wydawało się że ustawiła mecz, gra toczy się na połowie rywala i sporadycznie pod naszą, ale nie potrafimy postawić kropki nad i. Na 40 sek. przed końcem rywale mają rzut wolny i po mocnym strzale wyrównują. Do końca zostało niewiele czasu, rozpoczynamy od środka, piłka wychodzi na aut szybkie wznowienie i dosłownie w ostatniej sek. KACPER KORNACKI lekkim dotknięciem piłki kieruje ją do bramki. Szał radości wśród zawodników, rodziców oraz trenerów  Do trzeciego meczu wychodzimy już w najsilniejszym składzie, właśnie dojechała Karolina i zapanował entuzjazm w drużynie, gdyż Karola jest ważnym i mocnym punktem zespołu. Gramy z KS TALENT i właśnie KAROLINA szybko udowadnia swoją przydatność strzela na 1-0, chwilę potem KACRER podwyższa na 2-0 i do końca gramy już spokojnie.

Ostatni mecz w grupie ze SCORPIONAMI zupełnie nam nie wyszedł, brakowało koncentracji i pomysłu na zatrzymanie jednego zawodnika który strzelił nam 5 bramek, a wynik końcowy to 8-1.Honorową bramkę strzeliła Karola.

A więc zajmujemy 2 miejsce w grupie i w półfinale zagramy z FA BOGATYNIA. Mecz jest wyrównany, po jednej z akcji i strzale MAĆKA wychodzimy na prowadzenie. Rywale wyrównują na min przed końcem i wtedy zabrakło już nam koncentracji, bo w samej końcówce w zamieszaniu pod naszą bramką pada bramka samobójcza i to rywale cieszą się z awansu do finału. W oczach naszych zawodników pojawiły się łzy, ale cóż taki jest sport.

Do meczu przeciwko GÓRNIKOWI WAŁBRZYCH o trzecie miejsce nasi zawodnicy wychodzą trochę stremowani i oddają inicjatywę rywalom, ale my w bramce mamy świetnie dysponowanego MATEUSZA OJEWSKIEGO, który broni jak w transie. Raz za razem z trybun brzmią oklaski od publiczności po kolejnych udanych interwencjach. Po szybkim wyprowadzeniu piłki przez niego Kacper ma szanse na bramkę, ale bramkarz wybija piłkę na róg. Do narożnika podchodzi Maciek wrzuca w pole karne a tam najwyżej do piłki wyskakuje KAROLINA i prowadzimy 1-0. Potem mamy jeszcze dwie dogodne sytuacje ale ich nie wykorzystujemy. Rywale jeszcze kilka razy groźnie strzelają, ale my mamy Matiego. Syrena końcowa EKSPLOZJA RADOŚCI, bawimy się śpiewając TAK SIĘ BAWIĄ COMOTY za co dostajemy burze braw.

TABELA KOŃCOWA

1 FA BOGATYNIA

2 SCORPIONY

3 COMT

4 GÓRNIK

5 KKS KARKONOSZE

6 MIEDŹ

7 KS TALENT I

8 POLKOWICE

9 KS TALENT II

10 CHOJNIK JELENIA GÓRA

Podsumowując krótko drużyna zaskoczyła wszystkich dookoła ,samą siebie oraz trenerów. W szatni radość i wielka motywacja do dalsze pracy aby takich chwil było więcej.

ORLIKI

12 stycznia 2014 roku odbył się turniej halowy piłki nożnej w kat. Orlik na sali I LO ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu. Turniej zorganizowany został przez KS Talent.

Rozpoczęliśmy turniej od pojedynku z  silnym zespołem tj. KS Talent. Pierwszy mecz w grupie i pierwsza przegrana 1:0. Kolejne mecze z rywalami w grupie tj. AP Falubaz Zielona Gora, Chojnik Jelenia Góra i LTS Leśna okazali się silniejsi pod względem umiejętności i skuteczności w grze, co przyniosło nam następne porażki. Brakowało nam poprawnej gry w obronie, slaby pressing na przeciwnikach, a mentalnie nie potrafiliśmy się podnieść po porażkach. Po rozegraniu pojedynków 1 na 1  z Piastem Bolków, ostatecznie ukończyliśmy turniej na 10 miejscu. Pomimo zlej passy, głowa do góry zawodnicy!!!!! Rozpoczynamy treningi, zatem praca na 200% i pełne zaangażowanie.

Ps.,,Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. ,, – Paulo Coelho

DSC_0015 DSC_0018 DSC_0027 DSC_0050 DSC_0063