«

»

Paź 21 2012

Turniej ŻAKÓW w Lubaniu

W niedzielę 21.10.2012 nasze Żaki rozegrały ostatni już turniej jesienią bieżącego roku w swojej kategorii wiekowej. Tym razem rozgrywki odbyły się w Lubaniu, gdzie organizatorami były miejscowe „Skorpiony” wraz z OZPN Jelenia Góra. Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012 reprezentowali:

Karolina Chwała, Dominik Posadowski, Jakub Wójcik, Mateusz Ojewski, Kamil Ganowski, Kamil Hołodowski, Maciej Kniaziewicz,Aleks Haniszewski, Filip Haniszewski, Miłosz Michałek, Tymoteusz Guszpil, Kewin Błaszczyk.

Nasz zespół tafił do bardzo silnej grupy i uzyskał kolejno wyniki;
-COMT 2012 : Łużyce Lubań 1-1 – bramka T.Guszpil
-COMT 2012 : UKS Gryfów 1-1 – bramka T.Guszpil
-COMT 2012 : Nysa Zgorzelec 0-2
-COMT 2012 : Orliki Węgliniec 2:0 – bramki T. Guszpil, M.Kniaziewicz
-COMT 2012 : UKS Pieńsk 0:1
W grupie zajęliśmy 3 miejsce zdobywając 5 punktów, ustępując UKS Pieńsk z kompletem punktów i Nysie Zgorzelec z 12 punktami.
W meczu o 5 miejsce nasza drużyna zremisowała z gospodarzami turnieju Skorpionami Lubań w regulaminowym czasie 3 : 3, po trzech trafieniach Tymka Guszpila. Niestety, w rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość rywali i przegraliśmy 1:3. W ogólnej klasyfikacji zajmujemy 6 miejsce na 11 zespołów, które wzięły udział w rywalizacji.

1. UKS Pieńsk
2. KS Talent
3. Nysa Zgorzelec
4. BKS Bobrzanie
5. Skorpiny Lubań
6. COMT 2012 Bolesławiec
7. UKS Gryfów, Łużyce Lubań, Orliki Węgliniec, Granica Bogatynia, LZS Porajów.
Spotkania o miejsca 7 – 11 nie zostały rozegrane.

Mimo powtórzenia wyniku z poprzedniego turnieju, w grze naszego zespołu widać było już znaczną poprawę, chociaż to dopiero drugi turniej tej drużyny. Na pochwałę zasługuje cała dwunastoosobowa grupa, która brała udział w zmaganiach. Nie mniej jednak Trener wyróżnił znakomitą postawę Karoliny Chwała, która swoimi świetnymi zagraniami ratowała zespół przed utratą bramek oraz mobilizowała kolegów do lepszej gry. A także Maćka Knieziewicza, który bardzo mądrze poczynał sobie w grze ofensywnej niejednokrotnie pokazując przemyślane zagrania.

Po raz kolejny podziękowania należą się Rodzicom za liczne przybycie do Lubania, pomoc organizacyjną, a także doping dla naszych najmłodszych graczy.
Zespół COMT 2012