«

»

Lis 11 2013

Zakończenie 1 stażu w SL Benfica

Geracao Benfica logo na www

W niedzielę 10 listopada dobiegł końca dwutygodniowy pobyt w Lizbonie naszej pierwszej grupy stażystów: Krzyśka, Witka, Damiana i Tomka.
Nasi uczestnicy wysiedli z samolotu na lotnisku w Berlinie w bardzo dobrych nastrojach. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Jak sami przyznają, program stażu był bardzo intensywny, ale znaleźli trochę czasu na zwiedzanie Lizbony i okolic. Staż rozpoczął się meczem SL Benfica (27.10) i zakończył. W sobotę 9 listopada nasi stażyści byli na trybunach Estadio da Luz w czasie meczu 4 rundy Pucharu Portugali. Przeciwnikiem lizbońskich orłów był odwieczny rywal – zespół Sportingu. Mecz był niesamowitym widowiskiem, a do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka! W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 3:3, a wyrównująca bramka dla biało-zielonych padła w 92 minucie spotkania. W dogrywce kapitan SLB Luis?o strzela głową i piłka dosłownie wtacza się do bramki między nogami bramkarza Sportingu. Kibice czerwono-białych szaleją z radości, a kibice Sportingu rozpaczają.

Mecz był w pewien sposób odzwierciedleniem stażu, który wszyscy uczestnicy oceniają jako świetnie zorganizowany zarówno przez SLB jak i polską stronę :-)

Poniżej kilka cytatów z ankiet które nasi uczestnicy wypełniali na bieżąco:
Krzysiek:
Staż jest bardzo dobrze zorganizowany. Codziennie poznajemy różne aspekty działalności klubu Benfica Lizbona. Ludzie są niezwykle sympatyczni i chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat piłki nożnej. W każdej chwili można z nimi porozmawiać i wymienić spostrzeżenia na temat treningów i organizacji klubu. Poza tym Lizbona jest pięknym miastem, w którym można miło spędzić czas.

Tomek:
Pod kątem merytorycznym staż jest przygotowany na bardzo wysokim poziomie. Cały sztab szkoleniowy i organizacyjny Benfica jest zawsze przygotowany do wykładów i chętny do odpowiedzi na wszelkie pytania. Trenerzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, cały system szkolenia w klubie przedstawiany jest bardzo szczegółowo. Duże wrażenie robi w pełni profesjonalne podejście sztabu szkoleniowego do swoich obowiązków.

Witek:
Polecam innym trenerom uczestnictwo w stażu ponieważ można zobaczyć w pracy naprawdę świetnych trenerów, możliwość konsultacji z nimi , jak i zauważyć od kuchni naprawdę jak pracuje się w profesjonalnym futbolu.

Damian:
Staż wzbogacił moją wiedzę, dał mi wiele informacji do przemyśleń i wskazał nowoczesne metody szkolenia, które niewątpliwie będę chciał wprowadzić do swojego warsztatu pracy. Poleciłbym każdemu odbycie takiego stażu, ponieważ spotykam i rozmawiam tutaj z takimi ludźmi, których na pewno nie spotkałbym w swoim życiu i funkcjonowaniu jako trener w tak młodym wieku.

Staż zakończył się spotkaniem, rozmową i analizą naszego pobytu na stażu u szefa Akademii – Dyrektora Generalnego Pana Armando Jorge Carneiro.

P1030564 (2)

Pana Carneiro interesowało jak my odebraliśmy to dwutygodniowe doświadczenie w Akademii. Wypełniliśmy dla organizatorów ze strony portugalskiej ankiety, gdzie mieliśmy możliwość wskazania, o co rozszerzylibyśmy staż dla kolejnych grup uczestników projektu Piłkarskie staże trenerskie w SL Benfica. Na zakończenie spotkania dostaliśmy upominki SLB, certyfikat potwierdzający nasz pobyt na stażu, a także bilety na mecz SL Benfica – Sporting :-)

Certyfikat Benfica-Woźnicki

….
Artykuł będzie miał ciąg dalszy. Powyższe wypowiedzi są spisane po pierwszym tygodniu stażu. Jak chłopaki się rozpakują i nacieszą swoimi bliskimi po dwutygodniowej rozłące to wpis będzie kontynuowany i uzupełniany zdjęciami :-)

stopka projektu SLB